| kissterie a întrebat:

Buna!
De curand m-am apucat de sala. Nu sunt grasa\obeza. Am 1.55 si 45 de kg, insa am burtica si solduri. (nu exagerat de mari)
Ce as putea sa mananc in tot acest timp pentru a putea da jos burta si soldurile?
Ce imi e interzis sa mananc?
P. S:nu ma dau in vant dupa Cola si dulciuri, insa la scoala n-am ce face... mananc saleuri, covrigi sau corn de patiserie in general.
So...revin la intrebarea mea... Ce este bine si ce nu sa mananc pentru a scapa de problemutele mele? happy
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| roxana_3970 a răspuns:

Este bine sa mananci: fructe, legume,carbohidrati si cereale.
Nu este bine sa mananci: dulciuri,produse de patiserie(pentru ca ingrasa), sucuri, produse cu multe calorii, pufuleti.
Am sa iti dau si niste sfaturi de la mine:
Nu manca dupa 6 seara (pentru ca alimentele se digera mai incet noaptea si se depune mai bine pe solduri si burtica)
Nu mai manca paine si produse de patiserie.
Si am si eu problema asta la scoala: Incearca sa bei foarte multa apa si sa mananci fructe, bine normal ca no sa stai as atoata ziua poti sa mai mananci un baton sau ceva cu cereala ( dar fara ciocolata)
Sper ca te-am ajutat. FUNDA?

2 răspunsuri:
| kissterie explică:

Inca ceva:
Mancare gatita se poate manca? (nu in cantitati mari pentru ca eu si asa mananc acasa -mancare gatita-doar o data pe zi)

| kissterie explică:

Si daca fac sala si mananc normal? rezolv ceva? dau burta jos? (dupa mine, rasp. e nu, voi ce ziceti?)