| XxIulyLovexX a întrebat:

Am si eu o problema. Tenul de pe fata e cam gras in zona nasului, fruntii si al barbiei si mi se fac cosuri si puncte negre constant. Folosesc la spalarea pe fata produse anti cosuri si scrub dar cosurile continua sa apara. Ce mi-ati recoanda sa folosesc?

P.S. Tenul meu are culoarea portelanului. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Farmec a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te demachiezi teminic dimineata si seara, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu. Concret, trebuie sa te demachiezi pana cand discul demachiant ramane curat. Pentru a trata cosurile iti recomandam sa folosesti produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee (http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html). Daca urmeazi acest link http://farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.html o sa gasesti si o schema de tratament pentru dimineata si seara.

3 răspunsuri:
| katy9971 a răspuns:

Pentru tenul acneic nu este bine sa folosesti fond de ten
poti folosi eventual un baton corector (usuca cosurile si le ascunde) se gaseste in orice magazin de cosmetice

| ßíïì a răspuns:

Pentru tenul gras iti recomand sa folosesti,, Amitha,, pentru cosuri si puncte negre poti folosi,, Gerovital crema anti acnee,, sau sa te duci la un tratament anti acnee.
Ca sa iti ascunzi bine cosurile(daca vrei) poti folosi fondul de ten,, Loreal Paris,, cu capac rosu. Pupici! :*

| XxIulyLovexX explică:

Multumesc din nou pentru sfaturi. O sa le urmez.