| nimeninimic007 a întrebat:

Bunalaughing deci azi mi-am pus pentru prima data unghii cu gel dar a început sa ma usture cuticula de la un deget ( a dat sangele când îmi tăia cuticula) și nu știu dacă ar trebui sa ma ingrijorez sau nu.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Stiu ca asta e o practica comuna, insa in mod normal cuticulele nu ar trebui taiate, ci doar impinse in sus, astfel incat sa nu fie un aspect general neplacut. Cand sunt taiate exista un risc semnificativ de infectii, mai ales la un salon. Daca ustensilele sunt dezinfectate dupa fiecare client, nu ar trebui sa iti faci griji.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Desi răspunsul meu vine can târziu, da cu Baneocin.