| crissucris a întrebat:

Buna dimineata TPU! :*
as vrea niste sfaturi pentru buze mai rosii...nu stiu de ce dar de la un timp buzele mele sunt palide...nu folosesc ruj sau alte chesti..si nu stiu de ce.
P.S am folosit pentru 5-6 zile balasam de buze de la Nivea dar nici un efect...adica erau rosii pe moment dupa se faceau palide la loc.
ma puteti ajuta va rog? puppy dog eyes sa mai folosesc balsam in continuare sau daca nu... ajutati - ma cu niste remedii.
Multumesc! love struck :*

5 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Principalii dusmani a buzelor sunt frigul si vantul. Asta e, toate ne confruntam cu aceiasi problema in antotimpul rece. Eu folosesc penttru evenimente importante sau cateodata ziua rujul rosu de la Sephora care ramane mult timp pe buze, nu se ia nici cand il sarut pe iubitul meu.

| lexi21 a răspuns:

Buzele se inrosec cand se vascularizeaza si s-ar putea sa fie palide de la anemie (spun ca ar putea fi un simptom, nu neaparat). Daca asta e cauza, poti s-o elimini, daca nu poti utiliza pur si simplu balsamuri.

| crissucris explică (pentru lexi21):

Nu am anemie ..am verificat asta! happy

| lexi21 a răspuns (pentru crissucris):

Ok happy

| jfdeoeogpde a răspuns:

Hei! ....pentru a avea buze mai rosii ai putea incerca sa bei lichide mai calde si continua cu balsamul deoarece e posibil ca buzele tale sa fie palide de la frig, mai poti incerca sa iti musti usor buzele pentru a elimina stratul palid happy... sper ca te.am ajutat.