| DaDuSH a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? sunt baiat si am buzele cam "rosii" :-s dupa parerea mea, parca sunt rujat laughing ce pot s afac sa fie mai "palide" sau sa nu mai fie asa rosii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti jenat din cauza asta. Nu orice baiat are buzele de parca ar fi rujate. Asta e ceva particular, e farmecul tau. A, si denota o buna circulatie a sangelui in partea respectiva happy
Nu e ceva rau, unele fete te`ar putea considera atragator chiar si numai pentru ca ai buzele mai rosii decat restul baietilor. Oricum, nu cred ca te-a marginalizat nimeni numai pentru asta.
Nu e o problema medicala. Sunt baieti care au genele foarte lungi si neobisnuit de negre, de parca ar fi dati cu rimel si creion. Dar asta e farmecul lor.
Daca tot vrei sa le schimbi culoarea, sa stii ca nu poti face nimic in legatura cu asta. Doar sa le tatuezi, intr-o culoare mai deschisa, dar asta ar fi ca si cum le-ai ruja cu adevarat.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tpuareproblemetehnice a răspuns:

Poate esti racit thinking mie asa mi se intampla cand sunt racita...mi se fac buzele foareeee rosiiiiiiii (funda?)

| georgemanacu a răspuns:

Dati cu ruj de culoarea pieli eu am acasa si e folositor