| Elsa1998 a întrebat:

Dragii mei am facut o boacana..cam mare.
Alaltaieri mi-am facut suvite blonde, si nu mi-a placut cum imi sta. Si m-am vopsit saten inchis, parul meu fiin saten deschis. Ca sa imi acopar suvitele. Si ce sa vezi suvitele au mai ramas, si mi se vad in cap 3 culori, galben, saten, si saen deschis. Acum as dori sa ma ajutati. Ce as putea face sa repar problema? FUNDA :*

2 răspunsuri:
| Rainforce a răspuns:

Eu as zice sa suporti macar 3 saptamani culorile pe care le ai acum in par pentru ca daca incerci sa te vopsesti din nou peste o zi nu ai idee cat rau poate sa iti faca. Daca vrei sa scapi de vopseaua din par mai rapid ai putea incerca sa te speli pe cap cam o data la 2 zile (dar sa folosesti mereu un balsam pentru regenerare si sa iti iei si un tratament pentru par, ca acelea de la gerovital de exemplu). Dupa cele trei saptamani, cand te vopsesti ai grija sa iei fix culoarea ta naturala! Mai intai aplici vopseaua pe suvitele decolorate (blonde), iar apoi pe restul parului, in felul asta vopseaua o sa stea mai mult pe firele ce trebuiesc pigmentate mai bine.In final vei avea o culoare, sa speram, uniforma. Eu una am fost vopsita in atat de multe nuante de roz, rosu, portocaliu si blond (culori deschise) incat acum ca sunt vopsita brunet inca se mai vad tente de blond laughing
Dar la tine cum e prima data n-ar trebui sa fie o problema.

| Elsa1998 explică (pentru Rainforce):

Am auzitt ca dupa o luna se cam duce vopseaua si o sa ajung la culoarea mea naturala. E adv? big grin