| Adelina102 a întrebat:

E periculos statul la plaja zilele astea? As sta la plaja ca e cald acum dimineata dar nu stiu.Mama mea zice ca e foarte periculos zilele astea din cauza strtaului de ozon si a nu stiu mai ce. Voi ce ziceti.Ati auzit la stiri ceva? Poate sa dauneze si acum ca e dimineata?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti consulta " idicele UV" (ultraviolete) de aici : http://vremea.ido.ro/ultraviolete.php --- dai clik pe localitatea de domiciliu( in stanga paginii) si poti afla zilnic, in functie de marimea acestui indice UV, daca expunerea la soare este periculoasa sau nu. Convinge-o pe mama ta aratandu-i site-ul! Numai bine!

2 răspunsuri:
| Becca18 a răspuns:

Mama ta are dreptate laughingE periculos mai asteapta pana saptamana viitoare ca atunci nu e asa de periculoshappyfundita?

| mykyshor a răspuns:

E foarte periculos pentru ca razele ultraviolete sunt puternice...e posibil sa faci cancer...eu nu as risca in locul tau.mai bine astepti sezonul estival.succes!