| AndreeaGeorgescu342 a întrebat:

Buna! Este cosmeticianul obligat sa spuna daca ceara folosita este refolosibila sau nu?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Dar o refolosesti pentru ca nu iti da mana sa cumperi des.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar asta este deja arhi-cunsocut, ca ceara este refolosita, fiindca nu va cumpara si arunca kilograme intregi de ceara dupa fiecare persoana.
in cazul asta te-ar costa enorm pe tine ca client, sa ti se vanda ceara aia si serviciul, platind de vreo 10 ori mai mult decta platesti acum la un epilat.

| AndreeaGeorgescu342 explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream la procedeul prin care ceara care deja a fost folosita pentru epilarea unei persoane este retopita si trecuta prin acea sita pentru a fi refolosita. Cosmeticiana unde mergeam inainte arunca ceara dupa folosire, nu o refolosea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaGeorgescu342):

Si eu tot la acel procedu ma refer.
Un pachet de ceara nou nouta costa 1000 lei si manopera ei de epilat costa 100-200 lei, depinzadn de cat de mult te epileaza.
Esti dispusa sa cumperi un pachet de ceara pentru tine si sa o pui sa-l folsoeasca numai la tine, platind 1200 lei pe epilare?

De aceea ceara se refoloseste la mai multe cliente, fiindca nu plateste nimeni 1200 pentru o epilare de unica folosinta.

| alina2k18 a răspuns:

Pai la ceara de unica folosinta ai Alt pret per procedura, vezi in lista de preturi.
Deci nu e obligat cosmeticianul sa anunte, e clar ca daca nu s-a optat pentru ceara de unica folosinta este cealaltawinking
Stiu ca este regula ca pentru zona inghinala si interfesiera ceara sa se arunce, nu este refolosibila.