| andreeamaxim a întrebat:

Eu am cam 43 de kg si as mai vrea sa slabesc vreo 2... Ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| xButterflyxX a răspuns:

Mananca mai putine sau deloc alimente grase, prajite, fast-food, dulciuri, sucuri acidulate.Consuma multe fructe si legume,supe, oua fierte, cartofi copti/fierti, piept de pui/peste pe gratar, salate.De asemenea migdalele, alunele, nucile, fisticul sunt foarte bune si ele.
Daca ai face si putin sport ai obtine rezultate mai bune, iti recomand 30 de minute sau o ora pe zi, poti iesi sa te plimbi cu bicicleta sau rolele ori eventual poti lucra exercitii de pe net.
Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| ktrinel a răspuns:

Cati ani ai si ce inaltime ai?!

| andreeamaxim explică (pentru ktrinel):

Inaltime 1.55, varsta 14 ani.

| Flaviucu a răspuns:

Alearga 30-50 minute in fiecare zi.

| Cryshhtian a răspuns:

Buna,iti zic fara sa fac misto sau cv de genul, incearca sa alergi si sa sari si coarda, vei slabiwinking bineinteles cu o alimentatie sanatoasa si multa vointa, succes!

| Dhaaa a răspuns:

Andreea greutatea ta ideala este 45 de kg, dar tu ai 43 deci esti sub limita, acum depinde si de greutatea oaselor, dar consider ca la anii tai ai o greutate normala si nu ar trebui sa-ti faci probleme in privinta asta pentru ca pe parcursul anilor o sa mai cresti 2-3 cm.

| Anna1300 a răspuns:

Renunta laworrieducuri si dulciuri;
-Nu mai manca prajeli, carne de porc, paine;
-Trebuie sa iei in primul rand micul dejun, sa ai 3 mese pe zi;
-Faci Sport;
Si in rest depinde de tinehappy!
Parerea mea este ca la 43 de kg nu esti grasa, acum depinde si de vrsta ta.

| lalabandfanmare a răspuns:

Iti recomand sa mananci multe fructe si legume, sa faci mult sport.Iti mai sugerez sa iti faci un program alimentar, adica sa iti stabilesti cand mananci fructe si legume si cand mananci carne si alte produse.