| Eroareee a întrebat:

Buna. Eu am parut cret. Eu cand ma intind o data pe an cu Placa, imi sta zece minute parul drept apoi o ia razna. Nu mi se increteste, ci mi se ridica intr-o parte si ma enerveaza. Voua care vi se intampla asta, ce faceti in legatura cu asta? Cum faceti sa va stea parul drept?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta cand aveam parul natural(acum e vopsit si sta perfect drept si o saptamana dupa ce il intind-tu sa nu te vopsesti niciodata). Problema e ca parul tau e gros, des si aspru si cu elasticitate mare si de aceea el revine la forma initiala dupa mai ceva timp.Tot ce poti sa faci e sa-ti cumperi o placa buna(eu am Remington pearl si e perfecta) si sa o folosesti la temperaturi mari 190-200 de grade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista solutie pentru indreptat parul si o poti gasi in saloane de cosmetica/coafor. Daca nu incearca cu mult fixativ

| Eroareee explică (pentru anonim_4396):

Fixativul t-il increteste inpaoi! Deci n-ai rezolvat nimic!

| crissa20 a răspuns:

Buna! si eu am un par dificil de indreptat! nu-l am cret, il am ondulat la varfuri, cu fir gros si aspru! multa vreme am avut cam aceeasi problema ca si a ta, nu-mi statea parul de nicio culoare! Problema e placa nu produsele! am avut 5 placi pana sa o gasesc pe cea potrivita! toate placile, dupa ce le foloseam parul statea drept aprox jumate de ora, apoi o lua razna! multa vreme am crezut ca e de vina parul meu si ca doar coafeza poate sa-l faca sa stea drept, pana cand nu stiu ce mi-a venit ca vreau o alta placa, pentru ca verisoara mea mai mica se tot ruga de mine sa i-o imprumut mereu si am zis sa-i fac o bucurie si sa i-o dau ei de tot!big grin zis si facut i-am dat placa ei si am pornit in cautarea unei noi placi care spre mare bucurie a mea a fost si cea potrivita!big grin se numeste Rowenta Respect sau ceva degenul are ioni si o poti regla, eu avand firul foarte gros si dificil o folosesc la temepratura maxima, dar il protejez intotdeuna cu un spray nemtesc de protectie termica, care protejeaza pana la 200 grade si la 200 grade folosesc si placalaughing ..scuze pentru polologhie, dar eu de obicei scriu si vorbesc multlaughing

| Sclipirici a răspuns:

Buna! Stiu, am o colega cu aceeasi problema.
Dupa ce il indrepti aplici o "lotiune" anti-frizz, parul se electrizeaza.
Poti incerca ceva de la Syoss.
https://lh5.googleusercontent.com/......C02615.JPG

| Eroareee explică:

Eu am placa de la Brown si e doua milioane dar ma enerveaza ca eu nici nu am parul lung si nici scurt il am mediu si cum mi se ridica zici ca mi scurt cu cativa centimetrii. Multumesc de Raspunsuri! kiss