| anonim_4396 a întrebat:

Eu merg o saptamana la mare si vreau sa ma bronzez tare. Problema e ca eu am pielea foarte alba si ma ard destul de usor. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| BellaAndreea a răspuns:

Buna! Pai, daca te arzi repede, ar trebui sa-ti dau cu o crema speciala. Sa nu stai nici prea mult "deasupra" soarelui, pentru ca te doare capul foarte tare(asta am patit eu ieri), dar nici prea putin. Sper ca te-am ajutat!

| FriendsShow a răspuns:

Stai foarte putin..pentru ca la mare daca stai 10 min deja te-ai facut rau..de tot.Depinde daca vrei sa te bronzezi, tot te va ustura pielea.Asta pateste oricine.sad
Incearca cu o crema!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti o crema de protectie cu SPF 50.

| dragodana a răspuns:

Salut!
1.Nu pleca la mare fara sa fi fost 1 data la piscina. Daca te vei duce fara "antrenament" pielea ta se va arde.
2.Nu sta la plajain orele in care soarele dogoreste cel mai tare(12-15).
3.Ia-ti un spray cu minim SPF 30. Uleiurile de corp nu cred ca au un astfel de SPF, dar pentru primele 2 zile Spf 50, apoi urmatoarele 2-Spf 30, si restul ulei de plaja.
Distractie maxima la mare!

| DANI_1590 a răspuns:

Cauti o crema cu factor de protectie mare dar care permite bronzarea, intreaba la farmacie!

| Si_Atatta_Stef_1999 a răspuns:

Stai mai mult in apa sau dati cu o crema buna de soare big grin...

Funda?