| SassyAgel a întrebat:

Eu nu m-am pensat niciodata (cu adevarat-mi-am luat eu putin de sub spranceana ca sa para putin mai subtire) si mentionez ca mama nu ma lasa. De ce? (am 14 ani..stiu, e timp, dar colegele mele sunt pensate)

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate ai sprâncene frumoase şi nu necesită pensaj sau mama ta este puţin mai de modă veche.

| SassyAgel explică (pentru onasis1961):

Poate si a doua varianta laughing

| xFakeSmilex a răspuns:

Nu te îngrijora. Nu trebuie sa te pensezi doar pentru că și colegele tale fac asta. În plus ceea ce ele nu știu, și foarte multe fete (majoritatea) de asemenea este că sprancenele subțiri
îmbătrânesc. O spranceană mai groasă
întinerește, și nu..nu este inventie.
Așa că privește partea bună a lucrurilor. big grin

| Dianatips a răspuns:

Saraca ta mama refuza sa vada ce esti o adolescenta si nu mai esti un copil. Roag-o sa mergeti impreuna la un salon. Cat despre pret, mai mult de 25 de lei nu cred ca este un pensat cu formare

| Kazumi a răspuns:

Esti prea mica.Nu conteaza ce fac colegele tale ca acelasi lucru mi s-a intamplat si mie. Daca tu te simti bine asta nu te schimba pentru altii

| hurricaneX a răspuns:

Nu te pensa singura ca poate-ti distrugi sprancenele mai tare. Daca tot vrei sa te faci, du-te la un salon. happy

| lady2in4black a răspuns:

Ai sa ai timp, nu trebuie sa te iei dupa toata lumea, continua sa ti le faci cum ti-ai facut pana acum, adica asa procedez si eu... Nu am sprancenele asa de groase sau urate, insa le mai retusez putin big grin

| Lydiaaa a răspuns:

Heihappy Pai si eu sunt de varsta cu tine si nici pe mine nu ma lasa mama sa ma pensez si, si eu am incercat sa fac sa nu se vada chiar asa de urathappy Pai probabil nu te lasa pentru ca forma sprancenei tale este mai frumoasa si nu are rost sa ti-o strici.Pe mine nu ma lasa din cauza astahappy Oricum, nu conteaza daca celelalte sunt pensate, atata timp cat tu arati bine si te simti bine in pielea ta.Nu-ti fa griji si nu iti strica forma sprancenei caci apoi va trebui sa te duci la pensat din nou si din nou... Sper ca ti-am fost de folos. Pupicii:*

| Anne07 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la salon si sa nu te pensezi singura fiindca iti ei strica sprancenele.

| EuAlexia a răspuns:

Asa era si mama, isi face griji probabil sa nu ti de ingroase firul si sa ai probleme pe viitor.stai linistita, o sa ta lase in curand

| Rebeshkaa a răspuns:

Asa am patit si eu...pur si simplu parintilor( mai ales mamelor) nu le plac schimbarile astea ce tin de cum arati sad e nasol, stiu, dar o sa se obisnuiasca cu ideea laughing