| georgiana_1403 a întrebat:

Buna fetele! Am si eu o intrebare. Parul meu natural este blond. Un blond nici inchis dar nici foarte deschis. E ceva spre roscat. Si vreau sa ma fac un blond foarte deschis acasa dar nu stiu daca imi va prinde cum vreau eu. Voi ce parere aveti? Plus ca nu m-am mai vopsit niciodata.

Răspuns Câştigător
| midu89 a răspuns:

De fapt daca parul tau e blond(mai inchis)tr sa-ti iei blondul cel mai deschis care il gasesti...si poate prima data nu-ti va iesi chiar ffff deschis dar a2oara iti va iesi garantat daca folosesti blond fffffffffffff deschis. nu til decolora pentru ca il vei deteriora, mai bine te vopsesti mai des(la o luna sau 2)

6 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Poti incerca sa+ti oxigeneyi parul, daca il ai deja blond cred ca va merge

| Rossey a răspuns:

Ar fi bine ca pentru prime data sa mergi la salon sau sa te faca cineva cu experienta.Eu cred ca(virgula)culoarea va iesi destul de frumos.

| mixxjim a răspuns:

Asta inseamna ca trebuie sa te decolorezi de fapt. daca nu te-ai facut niciodata singura la par si chiar daca nu te-ai facut niciodata culoarea asta la un salon nu e indicat sa te faci singura, risti sa iti arzi parul, sa ai 1000 de nuante in par ca nu ai intins vopseaua uniform (la spate sigur o sa ai surprize), sa nu pui decolorantul suficient de bine la radacina si uite-asa ai sanse sa iesi de fapt tunsa ciocanel laughing mergi la un salon mai bine sau macar ia pe cineva care sa se priceapa, nu te face chiar tu

| gfghn a răspuns:

Cred ca blondul deschis te va prinde foarte bine! Dar cred ca este mai bine sa mergi la salon pentru prima dara! Daca nu, nu cred ca risti nimic Poate va iesi mai frumos de cat crezi! Funda?

| dididedediu a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la salon ca sa te vopsesti..iti strici banii degeaba. pune-o pe mama ta..sau vopsestete tu..este usor..eu intotdeauna ma vopsesc acasa..si spun ca ar iesii super..si eu am fost blonda foarte deschis.da arata super mai ales daca esti bronzata putin

| Gabriela_Criu_1994 a răspuns:

I-ati un decobes (decobez) si un oxidant.le poti gasi oriunde depinde de magazin.le combini ca in vopsea (pui oxidant dupa culoarea care vrei sa iti iasa )sh ti-o aplici in par nu-i nevoie de pus ceva in cap..doar daca vrei neaparat