| freehugs a întrebat:

Fetele care ati folosit ulei de ricin pentru cresterea parului, cam in cat timp s-au vazut rezultatele? si cat timp ati facut tratamentul? stiu ca se maseaza pe scalp, nu? adica doar la radacina, pentru ca o prietena de-a mea isi da si pe par.
P. Stonguee gene ati incercat?

4 răspunsuri:
| ale a răspuns:

Buna in primul rand uleiul de ricin nu se pune la radacina parului deoarece il va ingrasa. Poti face o masca o data pe saptamana din: ulei de ricin, un galbenus de ou, putina zeama de lamaie si vitamina A o fiola(o gasesti la farmacie). amesteci bine intinzi pe par si lasi 20 de min apoi te speli normal.Nu pune la radacina ci doar pe lungimea parului. Fa masca asta o data pe saptamana sau de 2 ori daca ai parul deterioarat.REZULTATE: par mai stralucitor, creste mai repede si rezistent, sanatoshappy
eu asta o folosesc si sunt foarte multumita
iar pentru gene am folosit timp de 3 luni in fiecare seara inainte de culcare ma dadeam cu periutza de la un rimel vechi.Rezultatele se vad dupa o luna, gene mai lungi, mai groase si mai inchise la culoare
sper ca ti/am fost de ajutorhappy

| Xonia a răspuns:

Eu am incercat pe gene.Cum a fost rezultat? Uimitor.Adica eu aveam genele mici si trebuia sa ma dau cu rimel. DUpa ce am folosit 2-3 zile am observat ca au crescut f mult si nu m-am mai dat.Acum daca ma dau cu rimel parca as avea gene false

| Daniela89 a răspuns:

Pe gene are efect dar si pe sprancene... daca dai pe par s-ar putea sa ti-l ingrase.si nu-ti recomand asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vad rezultatele dupa 1 saptamana, doua...si la gene mai ales. da te zilnic pe gene si ai sa vezi firisoare noi in fiecare zi.