| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Fetele, ce produse pentru ingrijirea tenului si machiaj folositi?
Ce varsta aveti!

p.s: ma refer la demachiante, crema zi/noapte..si machiaj zi.

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Salut!
demachiant: apa micelara Bioderma pentru ten sensibil-se gaseste in farmacii
lotiune tonica:Elmiplant pentru ten sensibil
crema de zi cu SPF maxim-Aslavital
crema de noapte nu folosesc-ma dau doar cu apa de trandafiri de la Naturalis
pentru machiajul de zi: Fond de ten Astor Perfect Match, crema de zi, folosesc aproape zilnic paleta de farduri de la Nyx asta: http://www.makeup-shop.ro/......and-caviar
uneori tus-Rimmel London sau creion Oriflame negru. Daca nu folosesc creionul maro Maybelline cu buretel in cap.Rimel-Rimmel London Scandaleyes.Ca si ruj folosesc fie unul rosu-Revlon, fie roz fuchsia-L'oreal, fie un glos natural-Avon, fie ruj nude-Maybelline.Inainte de ruj/gloss folosesc untul de buze Nivea cu vanilie/balsamul Nivea cu SPF 15 sau balsamul Nivea roz.
Tu?

| anonim_4396 explică (pentru Kasia):

Buna :*

Demachiere: foloseam servetele demachiante dar am renuntat big grin usuca tenul si ustura big grin!

Mi-am comandat demachiant si lotiune tonica de la oriflame pentru ten normal. maine le primesc big grin!

Crema de zi folosesc de la avon solutions. cea portocalie, de zi care hidrateaza optim.
Crema de ochi folosesc tot de la avon solutions hidra-beyond.

Crema de noapte nu big grin!

Machiaj. Bb cream garnier, pudra color trend avon, mascara oriflame sau rimmel london, creion oriflame negru cu nuante gri, blush avon.happy
folosesc rujuri si balsamuri de buze cu nuante naturale. la ocazii rosu si zilnic mai folosesc un roz fuchsia care nu ii cunosc numele laughing nu e o firma cunoscuta dar sunt multumita de el.happy

| Kasia a răspuns (pentru anonim_4396):

Semanam.

8 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

AVON, Farmasi, Nivea...

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaDiaa a răspuns:

Bioten (demachiant si lotiune tonica)
Crema hidratanta gerocossen.

| DianaDiaa a răspuns:

Am 19 ani happy

| Uza a răspuns:

Buna.
Momentan folosesc crema hidratanta NIVEA Aqua Sensation - hidrateaza, catifeleaza si nu lasa senzatia de gras.

Si ca machiaj folosesc fond de ten spuma de la avon - nici nu simti ca il ai pe ten si ofera un efect foarte natural si frumos tenului.

Si pentru curatarea tenului folosesc sapunul Dove - lasa tenul fin si hidratat.

| Sanziana00 a răspuns:

Crema hidratanta Nivea Soft, demachiant Bioten. Lotiune tonica de la Nivea. Ca machiaj : fond de ten Flormar, rimel Rimmel London, un tus de la o firma din strainatate si mai multe, dar acestea sunt cele mai folosite. Am 14 ani happy.