| nothingelsematters a întrebat:

Buna fetelor:*am fost vineri la coafor sa imi fac suvite un pic mai blonde decat le am eu si in final mi le-a decolorat m-am luat dupa ea ca a spus ca o sa imi stea mai bine.mi le-a facut albe si am ramas traumatizata ca nu imi stateau bine deloc.azi m-am dus sa scap de ele la alt coafor pentru ca nici nu voiam sa ies din casa cu ele in cap. tipa a trebuit sa ma vopseasca tot parul ca sa nu mai am nici-o suvita alba.am ales din catalog un blond cu o nuanta mai deschisa decat e parul meu natural.cand m-a uscat ca sa vezi era cu doua nuante mai inchis decat era al meu.era un saten inchis de tot. m-am enervat si m-am luat la cearta cu ea.ce naiba coafezele astea sunt aiurite sau isi bat joc de banii tai ca dai niste bani.nu am avut ce discuta cu ea ca nu a vrut sa ma faca cu alta nuanta tot pe banii aia.am avut niste zile de cojmar.nu ma mai duc in viata mea la coafor am sa mi-l fac singura.am cheltuit o gramada de bani si sunt banii din bursa de la fac nu as fii o salariata.vreau sa scap de culoarea asta imi vreau culoarea naturala inapoi.faza cu spalatul des merge? vreau sa se decoloreze sa nu se mai vada asa inchis. ajutati-ma va rogcrying(

Răspuns Câştigător
| xAmyx a răspuns:

Buna.
Daca te speli de vreo 3-4 ori o sa ti se duca nuanta.O sa se faca mai deschis.
Deci. cred ca ar merge.

5 răspunsuri:
| Dlkee a răspuns:

Hmm, si eu eram satena si am vrut sa ma fac blonda, si m-am decolorat si in crestet imi iesise alb rolling on the floor) si mi-am cumparat un sampon de la callos foarte bun. Intreaba si tu la magazine de sampoane pentru inchiderea parului :*

| SweetAl3x a răspuns:

In timp, ti se va mai duce din culoare, dar poti sa incerci sa te clatesti la fiecare spalare cu zeama de lamaie (o pui in apa de clatit) si dupa aia aplici balsamul pentru ca e posibil sa iti "scartzaie" putin parul happy

| Miire a răspuns:

Mai bine decoloreaza-te singura acasa si cauta la magazine culoarea care seamana bine cu a ta. Va creste parul in continoaresi nu se va prea cunostea love struck.

| Dallly a răspuns:

Caută-ți culoarea ta naturală în magazine și vopsește-te singură acasă.

| GeorgianaIulia a răspuns:

Buna!
Incearca sa te clatesti cu ceai de musetel.ti-l deschide,nu foarte mult, dar ti-l deschide. Din moment ce ai pus vopsea in cap, greu mai scapi de ea. Parul trebuie sa creasca si pe parcurs ce creste tot tai din varfuri, el iar creste, tu iar tai. si tot asa pana scapi de tot de vopsea. e foarte complicat. Poate nu esti tu obisnuita..nu cred ca iti sta asa de rau cum spui tu!
Ai grija. Kisses! :*