| Me,myself & I a întrebat:

Buna fetelor, am nevoie de ajutorul vostru! spune-ti-mi si mie o ceara de epilat buna pentru piele sensibila, am incercat cu benzi de la veet dar lasa de dorit.Stie careva cat costa la salon un epilat total(inginal, picioare)? sa stiu daca merita sa dau banii pe ceara sau mai bine ma duc la salon desi sincer imi e cam rusine.

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

"adriana18" de asta sunt facute saloanele de acest gen, numai pentru femei si tot o femeie te epileaza...hai, epilatul pe picioare treaca-mearga, dar epilatul inghinal este infiorator de dureros datotita zonei extrem de sensibile unde se afla parul. N-as putea sa-ti spun ce preturi se practica, eu ma epilez singura, acasa, cu ceara ba mai ajut si niste prietene. Eu iti recomand din tot sufletul sa mergi la salon, pentru dupa epilare zona inghinala sangereaza putin si atunci persoana specializata de la salon stie cu ce anume sa te dea, ca sa nu te infectezi. Este si o vorba: "Baba rabda la frumusete", tu esti o "baba" frumoasa la 18 ani, asa ca lasa rusinea la o parte si la salon...Iti mai dau un sfat, in zona inghinala rade parul cu lama, fa-o singura, pe sub brat nu te razi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi mai ieftin daca -ti cumperi tu ceara, dar n-o sa reusesti din prima. Mergi la salon sa te epileze cu ceara calda si pe gambe si pe coapse si inghinal si la axila. se poate si pe brate si antebrate.
Nu stiu preturile de la tine din oras, ia-ti cam 500 de mii. pentru orice eventualitate, oricum trebuie sa te cam programezi inainte, asa ca afli exact cat costa.
Daca ai pielea sensible e necesar ca ceara sa nu fie foarte fierbinte, apoi sa te dezinfectezi bine dupa, cu alcool medicinal.
Mergi cu incredere la salon, eu am fost pentru prima data la 14 ani ( problema initiala era inghinal, nu gambele! ).
Nu trebuie sa-ti fie rusine, doamnele de acolo cu asta se ocupa, nu rade nimeni de tine.