| Girl882 a întrebat:

Buna fetelor :*
Am si eu o intrebare: Ce as putea faca pentru a scapa de cosuri si pentru curatarea tenului, remedii naturiste sau produse cosmetice incercate de voi care dau rezultate. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Lery a răspuns:

Sa nu te speli cu sapun pe fata ca o sa arati ca o baba peste cativa ani.Pentru cosuri e foarte bun! BIODERMA Sebium gel moussant purifiant. la un timp am avut si eu destul de multe cosuri si am folosit Bioderma.intr-o saptamana au trecut cam jumatate.sunt foarte multumita de acest produs si il recomand persoanelor cu acnee.La fel de bun este si Skinoren(gel/crema). Ambele produse se folosesc dimineata si seara. Cere la farmaciue aceste produse.Pt mine aceste produse fac minuniwinkingSau foarte bune mai sunt si Zineryt si Retin-A.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
E bine sa te demachezi seara si dimineata, si crema de galbenele astupa cicatricele facute de cos. Asa ca in fiecare dimineata intai ma spal pe fata bine si dupa aceea ma demachiez cu lotiune astrigenta pentru indepartarea impuritatilor de la elmiplant (pun cateva picaturi pe o discheta de bumbac) si dupa aceea ma dau cu o crema (eu acum am de la l`oreal pentru ten normal si mixt - dar acum depinde de tenul tau, cam e buna orice crema, dar acum cat e vara trebuie una usoara nu grasa), iar seara ma spal pe fata ma demachiez din nou si in loc de crema, ma dau cu crema de galbenele,e un pic grasa, dar merge. Nu functioneaza in primele zile, trebuie sa astept sa isi faca efectul,dar te asigur ca pe viitor nu o sa mai ai asa multe cosuri, ( unul mic o sa apara mereu, de, suntem adolescenti).Si incerca sa manaci si sanatos (fructe,legume, poti incerca si ceaiul verde, e foarte bun pentru detoxifiere). Sper ca te-am putut ajuta.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Clean & Clear. Funda? Te rog.Mersi!

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Incearca zynerit sau zeama de lamaie lasata se actioneze pe cosuri timp de 3 minute apoi sterse cu prosopul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu produc, folosesc si recomand tuturor sapunurile naturale. Pentru cosuri avem sapunul "Purificator" pe www.efrumuseti.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si apropo de ce spune Lary...da. Nu te spala cu cele pline de chimicale, dar cele naturale sunt extrem de benefice piele.

| Bebitssaa a răspuns:

Ceva simplu care la mine fnctioneaza...happy Spalate cu sapun in fiecare seara...dar inainte de a te spala da te cu crema demachianta.

| Dyanita a răspuns:

Eu de exemplu imi fierb un ibric de apa si cand apa este fiarta adaug musetel.este exact ca cum ai face ceai de musetel. Apoi cand este gata si nu este foarte fierbine ei vata si o inmoi putin in ceai si te dai pe fata.Este foarte bun pentru cosuri deoarece curata tenul. Sper ca ti-am fost de ajutor