| Andreea20000 a întrebat:

Buna fetelor!

Cand megeti in calatorii ce cosmetice si accesorii luati mereu cu voi?

9 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
cosmetice-demachiat/servetele demachiante,crema fata,gel de curatare,gel de dus,deodorant, parfum
accesorii-pai depinde cate zile stai, ti le iei in functie de ce haine iti iei.margele bratari, cercei(nu-ti ocupa mult loc)decat trebuie sa ai grija de ele ca sa nu le pierzisad

| Bailey a răspuns:

Pai... in rpimul si in primul rand mie din poseta nu imi lipseste luciul de buze. Mie mi se pare ca o fata care se da cu luciu de buze, ruj etc... este mult mai feminina si are un fel de stralucire si de stil cand te uiti la ea. happy
In calatorii trebuie sa incerci sa fi cat mai naturala, sa nu fii stridenta. Adica iti poti lua un luciu de buze, un rimel, un creion si fondul de ten :X Fard iti zic sa nu-ti iei pentru ca arati mult imi bine fara el.winking
Ca accesorii vreo 2 - 3 bratari simple si lantisorul meu de aur ( pe care nu il dau jos oh go on )
Cam atat. Sper ca te-am ajutat big grin Mult succes! Fudna? :*:*

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Rimel si creion de ochi, este absolut de nelipsit pentru. mine.
demachiantul si o crema hidratanta
curele extrem de multe si diferite culori
cercei si pantofi cu toc ametitor sau tenisi laughing
NU PLEC ABSOLUT NICI UNDE FARA UNA DIN ACESTE LUCRURI? tu?

| FucktheSystem a răspuns:

Mdea, eu nu plec fără bărțările din ațe, lanțurile cu anarchy & iron cross și bandana gen Axl Rose.
Cosmetice?! Pastă de dinți și soluție de curățat tenul.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu imi iau un luciu de buze, un rimel si un creion pentru ochi, in calatorii e bine sa fi cat mai naturala.de asemenea e bine sa ai si o crema cu protectie solara.(nu intra in categoria cosmeticelor,dar.)e bine sa ai INTOTDEAUNA un deodorant, un spray si/sau un parfumwinking
accesorii nu prea multe si nu prea mici. evit de obicei cerceii mici, care daca pica.nu se prea observa, si nici nu simti.
imi iau un lant si o bratara care sa se asorteze cu hainele pe care mi le-am pregatit, si am un inel pe care nu il dau jos aproape deloc.

| manuelaaa a răspuns:

Buna Andreea!
Cand mergi in calatorii,este bine sa te limitezi la cat mai putine lucruri,asta, desigur, ca sa ai loc in bagaj si in caz ca calatoresti cu avionul sa nu depasesti kilogramele.Asadar,in privinta cosmeticelor: rimelul si dermatograful, ruj sau luciu de buze, si, bineinteles, daca folosesti(eu nu folosesc decat rimel) fond de ten.Iti pui o crema de protectie solara si una de dupa plaja,ca seara sa stralucestismug,poti adauga un parfum.
In privinta accesoriilor, in mare parte ceva ce merge la orice, sau de o culoare de care ai hainele.De exemplu eu, in acest an, am avut extrem de multe haine turcoaz, si doar cateva in alte culori.Asadar mi-am pus o bratara si un lant negru(care mergeau la orice), un lant si o bratara turcoaz si o pereche de cercei multicolori(care sa nu fie lungi, ca sa mearga la orice).
Sper ca te-am ajutathappy

| Miriiii a răspuns:

Heiii.love struck
Deepinde de zona in care te duci sa calotorestii.
Daca alegii Mareeaa & Plajha.love struck este super okeelove struck machiaj deloc`love struck si 2-3 bratari love struck si o palarieelove struck inlorata cu o fundha mareelove struck

Daca mergi undeva obisnuitt` ceva exploziv.dela 5-10 bratarii doua lantisoare la gath`love struck o pereche de ochelariilove struck si o esarfa prinsha deasupra bretonu`lui daca aii daca nu iti dai parul` pe spatee:X cosmeticeelove struck qvaa fond de tenlove struck cu putina pudra cu sa finisam un pic de rimel. creeon`love struck si un luciu`love struck stralucitorrlove struck

Q`am asta ar fi`love struckxxx >big grin

| AnonimaRo a răspuns:

Rujuri sau luciu de buze si farduri de pleoape

| Alexandra_9311 a răspuns:

Mie, spre exemplu nu-mi place sa ma incarc cu accesorii inutile. imi iau tusul, un rimel, un creion de sprancene, fard de pleoape si un ruj sau gloss de buze. cat despre accesorii...imi creez outfit-urile de acasa cu tot cu accesorii!