| justFORone a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de epilat? am auzit ca metoda cu ceara este cea mai dureroasa, asa e?

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Te-as sfatui sa te epilezi cu epilatorul deoarece este cel mai indicat, e adevarat ca ceara este cea mai dureroasa dar daca vrei sa incerci poti incerca... fundita?

6 răspunsuri:
| greenapple a răspuns:

Dureroasa, dar eficientawinking

| DeniiiD a răspuns:

Sa fiu sincera mai dureros mi se pare cu epilatorul... plus ca nu de fiecare data iti smulge firele ci le rupe. Mai bine folosesti ceara! (proprie experienta)

| dedesh a răspuns:

Da, este cea mai dureroasa, dar este cea mai buna.si epilatorul este bun, dar dupa o perioada vei vedea ca vor incepe sa-ti creasca fire de par sub piele. ceea ce nu e binewinking

sfatul meu este cu ceara*dar la salonhappy. doare mai putin, pentru o perioada scurta, iar 3-4saptamani nu vei avea problemehappy

| AdiSR a răspuns:

E cea mai eficientă, chiar dacă doare. Părul nu-ţi v-a creşte aşa repede. Suferi un pic şi gata.

| NeverTheLess a răspuns:

E cea mai buna si cea mai de durata. Dar daca nu poti suporta durerea, poti folosi si cremele epilatorii care se gasesc in comert ( desigur, nu dureaza atat de mult ca cea cu ceara; dupa 4-5 zile parul incepe sa creasca )

Răspuns utilizator avertizat