| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor, ce parere aveti de tatuaje? Va atrag baietii cu sau fara tatuaje? In ce locuri va plac tatuajele?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Imi plac si imi plac la baieti dar cele interesante facute bine (pe maini,spate, picior, abdomen, gat).
Ultima oara cand am vazut un barbat cu tatuaje avea de pe abdomen pe piept si pe fata, spate era putin ciudat si exagerat dar m atras cumva ca aratau bine.

| anamariarot a răspuns:

Mie-mi plac tatuajele care spun o poveste, care se bazează pe ceva, în spatele cărora se ascunde o semnificație. Tatuajele pe care le vezi la oricine, în speță la o anumită parte a populației, tatuajele care sunt făcute „pentru că așa e moda"/„să fiu cool" mi se par penibile și de prost gust.

| venividivici2017 a răspuns (pentru anamariarot):

Da,multi care au tatuaje, si le-au ales numai pentru a avea unul fara sa tina cont de insemnele acelui tatuaj, de marimea tatuajului pe locul in care se aplica.Pentru mine, un tatuaj ar fi ca o arta, ceva sa iti reprezinte o parte din trecut, sau mai multe simboluri.Deocamdata,pentru mine, prefer sa le admir la altii, poate mi-as face ceva in viitor, dar sansele sunt mici.Mai bine prefer sa fac sala si sa nu am semne distinctive pentru toata viata happy

| anamariarot a răspuns (pentru venividivici2017):

Exact. Și pentru mine reprezintă artă, un jurnal scris pe propriul corp. Deși am mai spus-o, din nou: mă refer la cele în spatele cărora stă o semnificație laughing

| nirocino a răspuns:

Pe nas!

| wonderwoman123 a răspuns:

Da pentru ca inspira curaj. De obicei băieții au tatuaje pe mana, piept pe gat etc. Iar fetele sunt mai finute si își fac pe încheietura, umar, picior sau pe talie.

| venividivici2017 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Nu stiu cat curaj exprima un tatuaj...dar ce spui despre cineva care face sala de cativa ani, gen Alexis Sanchez sau Cristiano Ronaldo?