| diavolitadulce a întrebat:

Buna fetelor. dupa cum stiti majoritatea ne confruntam cu o problema.

astazi am primit o intrebare si chiar nu am stiut cum sa raspund. prietena mea se plange ca are sanii prea departati, iar cand poarta un sutien, para ca ii este mare caci i se umfla in partile exterioare iar in centru ramane gol. cel putin asa cred.

spune ca doar daca se chinuie ceva timp sa il aseze il umple perfect. poate face ceva in privinta asta?

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sani prea departati? Pe asta nu am mai auzit-o. Sa ia un sutien cu push up, au bureti in exteriorul cupei si imping sanii spre interior, si sanii vor arata ceva de genul : http://s4efb4bfeedd63.img.gostorego.com/......-1-l.jpg;)
bine inteles, s-ar putea sa ajute si sportu, asta trebuie vorbit cu un antrenor de fitness sau chirugia estetica, daca va avea problema asta si dupa 18 ani; pana atunci push up, nicio o femeie nu are sanii inghesuiti unul in altul, toate avem spatiu unde e sternul

evenso
| evenso a răspuns:

Buna,
Sutien sutien cu push-up este recomandata ei.

http://www.astratex.ro/Foto/charliepush.jpg

| dany3la a răspuns:

Pai poate sa-si i-a ori o bustiera ori sa umble fara o perioada!

| diavolitadulce explică (pentru dany3la):

Am vorbit cu ea acum 2 ore. spune ca ii este frica sa poarte prea des sutiene si bustiere caci nu iii vor mai creste. o alta persoana de peste 20 de ani a speriat.o ca nu ii mai cresc

| oOSaritaOo a răspuns:

Să-şi ia sutien cu push-up! Ăla îi aşează foarte bine pentru că în părţi îţi vine până la subbraţ şi atunci nu au unde ''să plece''. tongue Sper să o ajute! big grin

| positivity a răspuns:

Am văzut la o emisiune care spune că fiecare pereche de sâni sunt normali în felul lor; chiar dacă sunt mici, mari, apropiați, etc.
Nu-ţi fă griji pentru acest motiv, nu este nimic anormal.
http://www.girlsgocrazy.info/search/sutien-pentru-sani-departati/
Cel mai recomandat lucru este să mergi la medicul de familie, să-ţi spună câte ceva în legătură cu această problemă.

| WhiteLover a răspuns:

Push up-urile.si sa incerce sa poarte bustiere prin casa, daca se lasa fara poate va fi mai rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Alynn_Alynush_1997 a răspuns:

Poate sa:faca un anume sport, sa aplice metoda doctorului Chang(cauta pe googlehappy ), sa manance porumb sau daca e slaba sa se puna pe mancat. FUNDA?

| Maria200197 a răspuns:

Sanii se vor aranja in timp, nu intr-o anumita perioada de timp programata

| aps a răspuns:

Nu te poti forta sa iti creasca sanii. o sa ii creasca frumos daca face un sort cum ar fi gimnastica. se vor rotunji in timp. adica asa s-a intamplat nei fete pe care o cunosc. deci, doar un sport poate face in privinta asta sau daca e slaba sa ne ingrase putin (2-3 kg) si vor mai creste. succes ei!