| xXKidda a întrebat:

Din cate am observat, majoritatea fetelor poarta sutien de pe la 12-14 ani(si daca trebuie, si daca nu). Eu am 15 ani si nu port sutien, doar bustiere cand ies undeva. Adevarul e ca nici nu am sanii prea mari; am inceput sa ma dezvolt mai tarziu decat majoritatea colegelor mele, insa asta nu ma deranjeaza. Credeti ca e bine sa incep sa port? Afecteaza cresterea sanilor sau elasticitatea lor?

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Sutienul poate afecta sanii, nu lipsa lui. Eu am 28 de ani si foarte rar port ssutien de la costum de baie. Atat. In rest nu port pentru ca nu-mi place, parca ma simt inchisa, parca nu as fi libera. EU recomand sa nu...alegerea finala iti apartine.

| xXKidda explică (pentru mdaria):

Si sutienul fara push up afecteaza sanii?

| mdaria a răspuns (pentru xXKidda):

Sutienele alea cu sarme si alea cu push up. Cele tip bustiera nu, doar tin sanul, nu il deformeaza. De astsa si eu port doar din alea de la costume de baie pentru ca imi place cumma simt in ele. (le prefer pe cele din bumbac, alea din elastan nu-mi plac si transpir in ele)

8 răspunsuri:
| tranquilaaa a răspuns:

Sutienul poate provoca reactii alergice si afecta cresterea sanilor. Cunosc o persoana. Nici eu nu port sutien, dar unele fete se simt mai speciale si atragatoare daca o fac.

| Ichnat a răspuns:

De ce sa te infofolesti cu ceva in plus daca nu-ti trebuie? straight face

| AlexandraPrincess a răspuns:

Eu am 12 ani si nu port nici nu am purtat! Unele colege poarta de la 11 ani! Nu iti afecteaza sanii!winking

| blue0or0pink a răspuns:

Buna,nici eu nu am purtat cand toate colegele mele purtau pentru ca e incomod.Eu am inceput sa port cand deja era prea de tot adica chiar era vizibil si imi era rusine.Nu e bine sa porti daca nici nu prea vizibil si nici nu e comod. Nu iti afecteaza cu nimic sanii daca nu porti, din contra daca incepi sa porti te jeneaza, te strange si poate chiar ar putea opri dezvoltarea lor pentru ca impedica irigarea lor cu sange daca sutienul e prea stramt sau mic.