| AlexandraM888 a întrebat:

Buna fetelor, eu sunt plecata de acasa si mi-am uitat balsamul de par, ce altceva pot folosi pe post de balsam? Astept variante!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Dupa ce te-ai spalat cu sampon pe par, in loc de balsam aplica lapte. Lasa-l pe par timp de 15 minute, apoi clateste cu apa calduta din abundenta. Laptele are asupra parului aceeasi actiune ca si balsamul.

http://www.cancan.ro/......92226.html

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Otet. In apa de clatire pune 2 linguri de otet. Nu mai mult, ca vei mirosi ca o muratura!

| ketanal a răspuns:

Maioneza, si nu nu fac caterinca. inainte sa te speli iti pui maioneza pe par o lasi pentru 10-15 min dupa care te speli cu samponul normal, si te clatesti foarte bine. Chiar daca suna ciudat, e foarte logica treaba, maioneza e facuta din oua, ulei si zeama de lamaie.

| Diavolcata a răspuns:

Cumpara happy sau daca ai sapun.Dar mai bine ai cumpara acelasi balsam altfel ai sanse sa faci matreata.Succes!

| AlexandraM888 explică (pentru Diavolcata):

Daca as fi avut de unde sa cumpar in ziua de Paste as fi cumparat!

| Diavolcata a răspuns (pentru AlexandraM888):

Nu folosi daca nu stai mult, ca altfel risti sa faci matreatahappy

| assi a răspuns:

Uleiul de masline inainte de a face baie...iti va hranii parul si ti-l va descurca :*