| Tcl_Loredana_1905 a întrebat:

Buna fetelor. Imi tund vârfurile foarte des, la aproximativ 1-2 luni si in continuare mi se dispica parul fara a folosi placa, uscător etc. Precizez ca folosesc si uleiuri naturale pentru par. Imi puteți da o parere din propria experiența?

2 răspunsuri:
| Borsecuț a răspuns:

Este din cauza faptului ca firul de par este deteriorat, mai putin rezistent decat ar trebui sa fie. De asemenea, problema poate aparea si daca iti umbli des cu mana prin par. Poate fi si din cauza alimentatiei. Trebuie sa mananci mai multe alimente bogate in grasimi, dar cand spun asta nu ma refer la mancare nesanatoasa precum prajeli, ci la migdale, nuci, avocado etc deoarece acestea au o concentratie de grasimi utile pentru organism. Daca le vei consuma zilnic, firul de par va fi mai sanatos. Pentru mine a functionat.
Poti, de asemenea, sa folosesti balsamuri de par, dar nu neaparat cele de prin magazine, ci cele care stii ca sunt 100% naturale. De aceea, poti face chiar la tine acasa: http://www.totuldespremame.ro/......-despicate

| Georgiana_Geo_1998_7Bg6 a răspuns:

Buna!
Asta am pățit si eu.
După foarte multe căutări si chin cumplit, m.am gândit sa incerc eu de una singura remedii naturiste.
Si cam dupa aproximativ o luna/doua luni de la folosirea acestora, parul meu a început să isi revina.
Încerca uleiul de cocos, uleiul de argan, sucul de la vidin de la morcovi si tot asa.
Sper că te.am fost de ajutor.