| Anonima0112 a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR!
deci, de ceva vreme imi intind parul cu placa o data la 2-3 zile si s-au ars foarte tare varfurile cu toate ca le tund o data la 2-3 luni. Ce tratamente sa folosesc? De fiecare data folosesc sampon si balsam pentru regenerare.Va rog ajutati-ma!
as vrea sa imi fac masti naturale din produse pe care le gasesc acasa!

3 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Nu mai folosi placa! Ti le poti face in toate felurile si in mod natural.
Iti recomand acest site pentru masti http://masti-naturale.com

| Cristinaaa57 a răspuns:

Mastile nu prea te vor ajuta cu ceva...incearca sa folosesti placa o data pe saptamana sau la 2 chiar.dar incearca o masca cu ulei de ricin, vitamina si ulei de masline

| BiancaMaria1008 a răspuns:

Deci daca ai varfuri arse si folosesti placa des, taie si tu parul putin mai des..adica poti sa tii-l dai odata la 2-3 saptamani, in functie de cat de ars e.Si poti folosi uleiuri pentru par care te vor ajuta, poti cauta si pe google foarte multe masti naturale pe care le poti face la tine acasa.Dar incearca si cu uleiul de par..Cumpara un ulei de par din produse naturale cum ar fi:Ulei de argan si camelie.Intereseaza-te pe google sau poate ai o prietena care lucreaza in domeniu cosmetic si intreab-o ce ar trebui sa faci. Sper ca te-am ajutat.