| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor miam cumparat vopsea pentru sprancene de la kalos cumoarea maro, pe langa vopsea am primit si oxidant am preparat si am aplicat pe sprancene si miau iesit negre, spuneti mi va rog cum se prepara corect vopseaua sa imi iasa maro dau funda

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite aici un post despre vopsirea sprancenelor:
http://polly-lena.blogspot.ro/2013/01/vopsirea-sprancenelor.html

| Bondarel99 a răspuns:

Poate ca ai gresit cantitatile.Sau ai tu sprancenele inchise la culoare, iar oxidantul e prea slab sa le deschida.Ar fi trebuit sa primesti si instructiuni odata cu vopseaua.

| JulyStorm a răspuns:

La coafor, cand gresesc fetele compozitia si iese mai inchis decat ar trebui, spala parul rapid cu sampon antimatreata. Acesta "ataca" vopseaua si va iesi putin mai deschis.
Nu stiu daca merge si cu vopseaua de sprancene, dar ai putea incerca.
Succes! happy

| dydy1974 a răspuns:

Incearca sa-ti freci sprancenele cu zeama de lamaie sau sa te speli mai des pe fata si vei vedea ca in 7-8 zile va dispareawinking. Funda?