| Karlla888 a întrebat:

Buna fetelor! Miine freau sa-mi fac piercing in buric,si mie cam frica. Am auzit ca e cam dureros, chiar doare atit de tare? ( Ce riscuri sunt?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Riscul să faci infecție locală, să te contaminezi cu virusul hepatic B/ C, etc.
Pa, pa.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pe mine m-a durut destul de tare, dar cred ca depinde de fiecare cat de mult suporta durerea.
Cam o saptamana pana se vindeca, nu poti sa stai pe burta, sa dormi ( eu doar asa dorm, deci a fost un chin sa nu pot sa dorm pe burta) si nu poti sa te apleci sau sa faci abdomene.
Eu ma dadeam in fiecare zi timp de o saptamana cu iod ca sa nu se infecteze.
Riscuri sunt, sa se infecteze, de aceea trebuie sa ai mare grija la ce salon iti faci piercing-ul, ce cercel o sa folosesti ( de preferat de argint) si cat de mare ai grija de el ( spalat cu regulalitate si ingrijit).

| Chivu_Redana_1994 a răspuns:

Buna, nu te ingrijora, asa am fost si eu laughing), da te doare atunci pe moment si dupa aia putin...ti se poate infecta, dar foloseste mereu dar mereu apa oxigenata, si mie mi s-a infectat am folosit ceva crema de la farmacie si apa oxigenata si mi-a trecut, nu ai voie sa stai excesiv la soare si in apa vreo 3 luni... eu am stat si la soare si in apa. oricum atunci mi-a parut rau ca mi-am facut, dar acum sunt foarte, foarte multumita, si ma bucur ca am facut pasul asta, un corp cu piercing arata mai bine! Cred ca il am de vreo 3-4 ani.

| Karlla888 explică:

Vreau*