| Arianaa a întrebat:

As vrea, sa stiu daca doare mai tare piercing-ul in buric, decat realizarea unui tatuaj? Daca nu-mi fac anestezie, pentru a imi pune piercing durerea este suportabila? funditaa:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| XkkOOjs a răspuns:

Deci iti spun cum m-au durut pe mine.Am 2 tatuaje si piercing-uri am avut destule, dar doar in buza/limba. Piercing-ul in buric difera de la persoana la persoana, pe mama a durut-o rau. Am prietene care nu au simtit nimic. In buza nu doare, si in limba doare foarte putin, depinde cine ti-l face.La tatuaje, e alta poveste.Pe gamba m-a durut, dar suportabil. Iar pe piept a fost aproape insuportabil. Probabil si pentru ca sunt slab.

| blueangel2001 a răspuns:

Buna Ariana piercingurile sunt ca si gaurile de la cercei te pisca putin as putea zice nu e insuportabila de loc te pisca putin love struck

| Arianaa explică (pentru blueangel2001):

Multumesc...m-ai astept raspunsuri.

| Empathizer a răspuns (pentru blueangel2001):

Da-i funda, o merita!