| pinkflower a întrebat:

Buna fetelor! Nu stiu ce sa fac. Am 12 ani, in august implinesc 13 si sambata am o nunta. Nu stiu daca sa ma epilez pe picioare sau nu. Eu sunt blonda, si si parul de pe picioare este putin blond. Daca ma epilez oare imi va parea rau dupa asta? Voi la cati ani v-ati epilat?
P.s : NU m-am mai epilat niciodata pe picioare!

Răspuns Câştigător
| Girltpu a răspuns:

Eu zic sa il epilezi, dar sa nu te faci cu lama sau crema, parul tau oricum e subtire si nu te va durea rau. Daca vrei cu lama mai bine lasa-l asa. De asta chiar o sa iti para rau. Eu pe a 3-a am dat cu lama prima oara.

| pinkflower explică (pentru Girltpu):

Pai cu ceara am avut de gand sa ma epilez.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Epileaza'te draga ca doar nu mai suntem in jungla sa stam cu tufa de par pe noi. Eu prima oara cred ca m'a epilat pe la 11 ani( cu benzi) si e super ok adica ce faci vara stai cu dress'uri pe tine la mare ce faci? adica eu ma epilez deoarece nu ma simt eu bine daca nu ma epilez, eu zic ca tb sa te epilezi indiferent de varsta, adica crezi ca daca te vei epila peste 2 ani ce avantaje crezi ca vei avea? Adica nu ai nici un avantaj, asa ca daca tu nu te simti confortabil, epileaza'te.

| faramatania a răspuns:

Îmbracă ceva lung să nu se vadă, si mai aşteaptă 2 ani, eşti totuşi prea mică, e mai rezonabil aşa.

| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei.
Eu m`am epilat prima oara la 12 ani si 4 luni. doar din pura curiozitate laughing insa am facut`o cu epilatorul. Sa nu te epilezi cu lama sau ceara pentru ca ti se va intari firul de par.
Sper ca te-am ajutat,, Bafta happy

| MikutzaDragutza a răspuns:

Pai sincer...eu m-am epilat(de fapt ras)la 10 ani jumate dintr-o prostie nu stiu ce mi-a venit... Oricum macar nu sunt ca si colegele mele cu dit'mai parullaughing.
Ok, eu m-am ras cu lama, dar daca esti sigura ca asta vrei, va trebui sa o faci saptamanal!