| Deea_7325 a întrebat:

Buna fetelor! Spuneti-mi un sampon pentru cresterea parului sau sa nu mai imi fie ros ca sa nu il trebuiasca sa il tau pentru ca vreau sa mi-l las sa creasca

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Dacă părul tău se tocește este musai să-l tunzi la vârfuri, altfel nu te vei putea bucura de un păr lung și sănătos, Deea.
Periaza-ti bine parul. Cumpără-ți o perie lata. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa.
Mari succese!

| Smile_5509 a răspuns:

Incearca elseve cu laptisor de matca:D
http://www.kudika.ro/......Oreal.html
sau elseve total repair.
http://femina.rol.ro/......litate.htm

| Dildau a răspuns:

Nivea Pure Repair! e bun.ar fi bine sa folosesti si o masca de par de regenerare a parului.In rest depinde tde tine sa nu il arzi cu placa drotul etc.