| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Voi ce ati facut / faceti sa va creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu am folosit, eu ma tund rasta, o data la 3 luni happy. Dar citind pe TPU diverse raspunsuri, chiar am avut un "meci" cu cineva pentru ca eu stiam (si stiu) ca esenta de ricin este letala, dar am aflat ca uleiul este toxin-free ( deci nu ca fara toxine, ci toxin-free ca ne-am americanizat pe TPU) si ca e foarte folositor, creste vreo 2 cm pe luna. Ideea e ca se foloseste de fetele carora parul le creste mai greu decat normalul, astfe, diferenta e uimitoare. (ma rog, pentru ele).

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe șampon vitaminizant, balsam din germeni de grâu, ulei de ricin prin masajul scalpului, tăiat vârfurile la 2-4 luni de zile.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Mie imi creste fara sa fac nimic, ma vopsesc lunar din cauza asta, tie iti recomand samponul Favisan sau uleiul de ricin

| valentingb a răspuns:

Ma trag de el, il ajut sa creasca laughing
Daca vrei sa iti creasca parul repede, mergi la farmacie si cumpara ulei de ricin, e foarte bun.

| aleahimk a răspuns (pentru valentingb):

Si diferenta care e? Fara ulei de ricin se zice ca parul ar creste 1cm / luna. Cu ulei de ricin, cat creste?

| valentingb a răspuns (pentru aleahimk):

Nu am folosit, eu ma tund rasta, o data la 3 luni happy. Dar citind pe TPU diverse raspunsuri, chiar am avut un "meci" cu cineva pentru ca eu stiam (si stiu) ca esenta de ricin este letala, dar am aflat ca uleiul este toxin-free ( deci nu ca fara toxine, ci toxin-free ca ne-am americanizat pe TPU) si ca e foarte folositor, creste vreo 2 cm pe luna. Ideea e ca se foloseste de fetele carora parul le creste mai greu decat normalul, astfe, diferenta e uimitoare. (ma rog, pentru ele).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Foloseste uleiul de ricin.
Te pup!

| AsTheLove a răspuns:

Buna aleahmk,
Eu am parul lung pana la spate si tot ce vreau sa iti spun ca eu folosesc un sampon foarte bun de la L'Oreal.Ingrijesc mult parul.Dar in plan l-am mai lasat asa fara sa ii fac nimic, si creste 1 cm pe luna happy

Sper ca te-am ajutat!
AsTheLove

| pufoshenia24 a răspuns:

Pai asteptlaughing ce sa fac sa trag de el sa creasca mai repede. nu stiu. daca vrei neaparat sa creasca mai repede da o fuga la farmacie.

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Il tii prins in coadawinking

| Mesesan_Amelina_2000 a răspuns:

Uleiul de masline te ajuta.

| Adela_Adelycious_1994 a răspuns:

HEi buna, Ar trebui sa ai foarte mare grija de el sa il speli des, SA nu te indrepti, daca ter indrepti ai ocazia sa iti pierzi parul, si poti sa te dai cu masca de par ca sa se indeseasca.

| AndraRox a răspuns (pentru Adela_Adelycious_1994):

În niciun caz nu trebuie să se spele des pe cap pentru că se subțiază firul de păr și oricum este recomandat să îți speli părul de cel mult 2 ori pe săptămânăwinking
P.S : Răspunsul ăsta nu are nici o legătură cu acea întrebare.

| DAYANAdiana a răspuns:

Buna
Pai in primul rand te ingrijesti de el, folosesti un sampon bun, balsam. Poti folosi chiar si o crema/masca pentru par(daca folosesti placa, si ai parul ars de la ea mai ales).
Daca vrei sa ai un par frumos (nu neaparat foarte lung, degeaba ai parul pana la genunchi daca e despicat firul de par si e vai de capul lui) e bine sa.ti ei din varfuri de cateva ori pe an 3-4.