| euu03 a întrebat:

Buna fetelor :*. Vreau sa-mi vopsesc parul roscat(cum este vopsita Rihana, nuanta aceea o doresc si eu, scuze pentru exemplul dat dar imi place la nebunie culoarea) la salon. Intrebarea mea este urmatoarea... daca dupa vopsire o sa folosesc produse destinate pentru a imi mentine culoare, aici ma refer la sampon balsam etc, o sa imi stric parul? Mentionez ca am parul foarte des, ondulat natural este foarte frumos, nu as vrea sa imi stric parul d-asta am si intrebat daca o sa folosesc sampon si balsam special pentru parul vopsit o sa imi stric parul foarte mult? In prezent imi fac masti cu ulei de masline cel putin1 data pe saptamana, imi tai varfurile des. Deci daca aleg sa ma duc la un profesionist si incerc pe cat pot de mult sa am si eu grija sa se mentina culoarea o sa imi stric parul, culoarea o sa imi reziste? pentru ca nu as vrea sa ma vopsesc in fiecare luna, cel mult la 4-5 luni. Dau fundita celui mai detaliat raspuns si vot celorlalte care imi raspund pentru ca apreciez fiecare raspuns big grin. Multumesc pentru timpul acordat! happy

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Te-ai speriat mult prea rau. Daca pana acum nu te-ai vopsit deloc, vopsirea parului natural roscat nu e deloc asa risccanta, mai ales daca e facuta la un profesionist [ daca parul tau e deja vopsit intr-o nuanta de saten sau brunet va trebui decolorat si asta nu mai e asa bine]. Dupa vopsire va trebui sa folosesti un balsam bun, o masca si nu va fi nicio problema.
Ai spus ca nu ai vrea sa te vopsesti mai des de 4-5 luni. Nu ai cum! Chiar si dupa 1 luna-2 se vor vedea radacinile parului tau si nu va fi o imagine prea frumoasa si va trebui vopsit. Banuiesc ca esti satena. si de la saten la rosu e o trecere mare.

4 răspunsuri:
| euu03 explică:

Multumesc frumos:*

| xXxVal3riuxXx a răspuns:

In tipm cu cat folosesti mai muklte produse iti vor afecta paruldar dupa mult timp

| onlymistery a răspuns:

Daca iti ingrijesti parul sa stii ca nu se va deteriora mai ales daca folosesti produse speciale. Cel mai bine intreaba un specialist. Mult noroc! Sa arati super! happy

| siminik54321 a răspuns:

Buna sa stii ca o sai sanse sa ai nuanta aceea pe care ti-o doresti si culoarea parului nu o ramana adica ma refer la un an vreo 1-2 luni dar apoi o sa trebuiasaca sa ti-l vopsesti iar dar sa stii ca nuanta o sa iti ramana asemanatoare. Sper ca te-am ajutat funditabig grinbig grinbig grin