| alinuta235 a întrebat:

Buna fetelor love struck
Eu am parul ondulat asa ca mi`l indrept destul de des.Problema este ca imi sta drept doar pentru ceva timp de exemplu pana ies afara straight face si trebuie sa fie neaparat umezeala... Ce ar trebui sa folosesc sa nu mi se mai onduleze in toate partile varfurile?

5 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in cazul asta,fixativul ramane singura solutie. Dupa ce te indrepti, da-te cu fixativ, insa, apoi vei avea parul calt, vei fi nevoita sa iti faci baie ca nu poti sta cu parul teapan in cap toata noaptea.Parerea mea este ca ar fi mult mai bine sa nu de mai indrepti,parul ondulat este dragut,dupa parerea mea,si, ti-l si arzi, iti cade mai rau etc. Oricum, daca vrei sa te indrepti in continuare, da-te cu fixativ de fiecare datahappy.Bye!

| KM3 a răspuns:

Dupa ce te dai cu placa ar trebui sa incerci sa te dai cu fixativ(asa fac si eu ca altfel nici cum nu imi sta).

| AquaMarine a răspuns:

Există uleiuri speciale pentru îndreptat părul.

| alinuta235 explică (pentru AquaMarine):

Imi poti recomanda tu unul bun? Iti dau funda

| AquaMarine a răspuns (pentru alinuta235):

Silki; dar ce îţi recomand eu, nu se găseşte în comerţ, ci doar cu comandă specială. Succes.