| LoveForShania a întrebat:

Exemplu: Daca o femeie de ...27 ani are 1.64 si 54 kg, si o fata de 12 ani are aceeasi inaltime, nu trebuie sa aiba aceeasi greutate nu? Ma confrunt cu aceasta intrebare! Intrebarea mea este: Daca inaltimea este egala, dar varsta nu, totusi greutatea ar trebui sa fie la fel?

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Coeficientul se calculeaza diferit in cazul copiilor. Nu este acelasi lucru. Nu trebuie sa aiba greutatea identica. E normal sa fie diferita.

| OanaG a răspuns:

Da!

Ce importanta are varsta laughing, poate fi aceeasi inaltime cu aceeasi greutate! Simplu.