| anonim_4396 a întrebat:

Imi miroase gura. Si as vrea s nu mai mestec tot timpu' guma. Ce imi recomandati?
Ms.

7 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Mirosul gurii poate fi cauzat de gingivita(probleme cu gingiile, deci alege o pasta de dinti care iti protejeaza gingiile) sau de probleme gastrice(stomac)! Sfatul meu:
-mananca un mar in fiecare seara
-foloseste apa de gura (iti clatesti gura dupa fiecare periaj sau chiar si in timpul zilei, de cate ori simti nevoia); se gaseste atat in farmacii, cat si in supermarketuti si nu e scumpa,
-in locul gumei de mestecat alege pastilute mentolate(tic-tac, mentos...etc.); gasesti unele in farmacie micutze si foarte mentolate!

| criss84 a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic stomatolog si spune-i despre problema cu care te confrunti.ar putea sa iti spuna mai exact ce anume sa faci si care sunt cauzele.bafta

| Ирина19 a răspuns:

Tre sa faci un control medical, pentru ca mirosul din gura nu vine de la dinti sau limba ci de la stomac! bafta!

| CybeRAthlete a răspuns:

Rezolva'ti toate problemele orale la un medic dentist. si cea mai mica carie poate fi cauza mirosului, spalate regulat pe dinti dimineata si seara - clar clar apoi dupa masa
Incearca sa mananci cat mai des cate ceva-nimicuri sa ti stomacul ocupat - poate fi si din cauza stomacului.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are nici o legatura cu spalatul. E posibil sa fie de la stomac aceasta problema.Cand te speli pe dinti spala-te si pe limba foarte bine.Am vazut la Dr. Oz big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...foloseste apa de gura dimineata si seara dupa ce te-ai spalat pe dinti.deasemenea,un leac babesc:manaca patrunjel.va reduce mirosul considerabil.bafta!

| CristinelAndrei a răspuns:

Spala-te!