| Julian1D a întrebat:

Imi puteti spune sigur cat costa sa imi pun un aparat dentar fix sau mobil doar pe dintii de sus? Sunt din Bacau.
P.s. Aparatul dentar mobil este la fel de eficient ca acel fix?
multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Dєєa a răspuns:

Eu am avut aparat fix acum 2 ani si sa stii ca oricat ar fi de scump ii cel mai bun. si sa mai stii cu aparatul ce il poti da jos cand vrei nu o sa ai niciun rezultat. am avut si de`ala inainte de fix si nu s`a indreptat nimic. asa ca mai bine iti pui de la inceput fix. daca ai bani bineinteles. eu am dat pe aparatul meu 16 milioane vechi [8 sus si 8 jos] + ca trebuia sa dau la fiecare strangere de aparat[ ca ti`l strange 1 data pe luna timp de 1 an, 1 an jumate, 2, depinde de dintii fiecaruia] cate 500 de mii vechi. in fine, vorbeste cu parintii tai si mergeti la un cabinet stomatologic si au sa va spuna acolo preturile, tipurile de aparate, etc. succes si sper ca te-am ajutat! pa, pa wave

Funda? :''>

| Julian1D explică (pentru Dєєa):

Multumesc foarte mult, adica costa doar 8 milioane pe partea de sus nu-i asa? big grin

| Dєєa a răspuns (pentru Julian1D):

Cred ca da. eu am dat pe aparatul meu 16 milioane vechi [8 sus si 8 jos]. Si cred ca partea de sus 8 mil Funda?

3 răspunsuri:
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Pune-ţi unul fix îţi ţine mai bine dinţii şi aşa se vor aranja mai repede. Prietena mea şi-a pus şi sus şi jos un aparat fix şi a costat-o 400 de euro, mă gândesc că pentru partea de sus va fi cam jumătate gen 200 de euro.