| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Imi recomanda cineva un fond de ten bun?

Am 16 ani.
Nu avon sau oriflame oh go on

Pur si simpu vreau un fond de ten bun..accesibil la pret...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand pe timpul iernii foloseste unt de shea, cacao orice pentru ca e foarte hidratant.

Iti recomand sa incerci un bb creme cred ca ti s-ar potrivi cat despre fonduri de ten :
Giordani Gold, Oriflame are o textura usoara.
Perfect Stay, Astor are o textura uleioasa.
Flower perfection, Bourjois are o textura cremoasa dar nu trebuie sa ti se decojeasca pielea iar ca sa nu ti se decojeasca trebuie sa folosesti mai mult decat o crema.

Primul fond de ten are acoperirea si pretul mai mic iar acestea cresc pana la ultimul fond de ten. Astor ( 40-45 parca ), Bourjois ( 70-75 ) si Giordani (30-35 ).
Iti recomand ca ultimele doua produse sa le cauti in magazine gen Auchan, Real pentru ca sunt mai ieftine acolo.

18 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca BB crem de la Maybelline.

| AndraNicoleta a răspuns:

Eu cel mai multumita am fost de gama de fonduri de ten de la Max Factor, pentru ca au o putere foarte mare de acoperire. Nu sunt foarte scumpe...intre 30 si 60 RON.

Parerea mea este ca ai putea macar sa le incerci. Cu singuranta nu te vor dezamagi!

| Elena1234456 a răspuns:

Eu folosesc fondul de ten de la Yves Rocher, am dat 20 de lei pe el la oferta happy. Este genial, ti-l recomand!

| Kasia a răspuns:

Nu a fost ok cel recomandat de mine?batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru Kasia):

Voiam totusi sa vad si alte recomandari...sad
Nu am dat de el nicaieri in magazine.
Daca ma ajuti cu un link sa il pot comanda sau sa imi spui de unde il iei tu...acum o fac!

:*
Crece-ma am mare incredere in ceea ce recomanzi tuwinking

| Kasia a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,eu il iau de la un magazin din oras de la mine unde sunt mai multe "standuri":Maybelline, Alix Avien, Revlon etc.Nu stiu daca ar fi ok sa il comanzi pe net pentru ca nu stii inca nuanta dar mai incearca prin magazine.Din ce oras esti? o sa vad daca gasesc pe net si te anunt.

| anonim_4396 explică (pentru Kasia):

Bacau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tip de ten ai si ce probleme, pentru ce vrei sa il folosesti, ce grad de acoperire vrei?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am tenul uscat, sensibil, predispus la craparea pielii!
Usturime mare... Vreau ceva hidratant...sa nu simt ca ma strange fata

Nu am acnee...foarte putine cosuri happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Burjois healthy mix serum probabil ti s-ar potrivi, lasa o stralucire sanatoasa dar pentru mine avand tenul gras e prea mult.il am eu in momentul de fata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In primul rand pe timpul iernii foloseste unt de shea, cacao orice pentru ca e foarte hidratant.

Iti recomand sa incerci un bb creme cred ca ti s-ar potrivi cat despre fonduri de ten :
Giordani Gold, Oriflame are o textura usoara.
Perfect Stay, Astor are o textura uleioasa.
Flower perfection, Bourjois are o textura cremoasa dar nu trebuie sa ti se decojeasca pielea iar ca sa nu ti se decojeasca trebuie sa folosesti mai mult decat o crema.

Primul fond de ten are acoperirea si pretul mai mic iar acestea cresc pana la ultimul fond de ten. Astor ( 40-45 parca ), Bourjois ( 70-75 ) si Giordani (30-35 ).
Iti recomand ca ultimele doua produse sa le cauti in magazine gen Auchan, Real pentru ca sunt mai ieftine acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Loreal accord parfait sau revlon colorstay.sa te uiti si dupa ce probleme ai cu tenul,gen sebum, acnee, uscat, mixt. unul mai ieftin si bun este oriflame matte control, chiar e foarte bun pentru pretul pe care il are.l-am avut.stiu ca ai precizat fara av/orifl, dar eu stiu ce zic, 8>.dar nu se compara cu primele 2.mentionez ca eu am probleme cu sebumul iar aceste fdt sau comportat superb pe pielea mea.

| danyshatAT a răspuns:

Uite aici unul bun il foloseste si sora mea http://4.bp.blogspot.com/......108393.JPG

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, iti recomand fondul de ten de la Paese, il poti gasi aici: https://www.beautyoneshop.ro/fond-de-ten-200

| ACAB1312 a răspuns:

La varsta ta, daca as fi fata, nu m-as da cu fond de ten, dupa ceva timp o sa vezi ca o sa ai mici gauri pe fata, fondul de ten strica fata.

| th4inspiration a răspuns:

Iti recomand La Roche-PosaytToleriante-Teint, e in jur de 70 de lei in farmacii, dar acopera foarte bine, merita banii pe care-i vei da pe el, am mai incercat Affinitone, in jur de vreo 30-35 lei costa dar e ok, l-am foloit ceva timp si mi-a plcut, mai este fondul de ten de la Vichy tot la un pret cam mare 80 lei cred, e foarte bun si el.

| Adelina_Ramona_1994 a răspuns:

Fondul de la Maybeline este foarte bun happy

| anonim_4396 explică (pentru Adelina_Ramona_1994):

Care anume?

Affinitone?
sau care?
thinking