| anonim_4396 a întrebat:

Imi recomanda cineva un fond de ten bun si accesibil ca pret? Nu ma pricep si am nevoie

Răspuns Câştigător
| bbnnmm a răspuns:

Trebuie să îți alegi fondul te ten în funcție de tipul tău de ten:
- ten gras: fond de ten matifiant
- ten mixt: fond de ten hidratant și ușor matifiant
- ten uscat: fund de ten fluid, hidratant
E necesar să folosești un primer sau o cremă hidratantă înainte de aplicarea fondului de ten; îți recomand cremele de la Gerovital Happiness: zmeură-ten normal, afine-ten mixt/gras, caise-ten uscat; le găsești în farmacii. (Preț aproximativ: 20 de lei).
Fonduri de ten:
- Catrice: https://depozituldecosmetice.ro/......-30ml.html (preț: 30 de lei)
- Revlon Colorstay: http://www.elefant.ro/......9-355.html (preț: 36 de lei)
- MaxFactor: https://www.notino.ro/......e-make-up/ (preț: 27 de lei).

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa trimiti iubitului poze sexi si vrei sa arati cat mai bine? Pacat de 13 ani ai tai. Nu ai nevoie de fond. Vei arata la 30 de ani ca una de 40. Nu trimite poze „iubitului" ca te va santaja mai tarziu. Sunt multe cazuri. Dar voi, naivele, nu invatati nimic din asta.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ai venit de la catedrală?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum ma duc sa dau acatiste.

| MadRaven a răspuns:

Eu am un fond de ten de la L'Oreal luat de prin Auchan sau dm acum un an. Are un preț accesibil, nu e mai mult de 50 de lei și te ține destul de mult, adică nu se termină după prima lună.
Sau, dacă ai un ten deschis la culoare și mai alb, este un fel de BB Cream în dm de la Nivea, undeva la 25 de lei care are și protecție solară și nu încarcă pielea, deși nu acoperă la fel de bine ca un fond de ten.

| anamariarot a răspuns:

Ce tip de ten ai?

| Rihhana1 a răspuns:

Rimel London.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Lasă-ți fața naturală nu îți distruge frumusețea? Cel mai bun fond de ten al nostru este zâmbetul?

| Gabrielamaria2000 a răspuns:

Catrice, sau cele de la Avon, dar mai bine fără fond de ten, el te face mai matură și strică și tenul...

| Tudoririna77 a răspuns:

Gasesti un top cu cele mai bune 10 fonduri de ten aici http://bit.ly/2HXtQ6E

| Anonimule000 a răspuns:

Revlon colorstay...e si bun si accesibil la pret. Mie una imi place tare mult