| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
In urmă cu 2 ani am început să îmi întind parul cu o placă mai ieftina fără să folosesc ser termoprotector. De cateva luni mi-am luat o placă de la Remington si folosesc si ser termoprotector, dar nu imi sta foarte mult întins (mentionez ca parul meu este ondulat) iar cand foloseam cealaltă placa imi stătea mai mult timp întins doar ca mi-a ars foarte tare parul.
Credeti ca nu imi mai sta asa de intins ca la inceput deoarece imi este,, ars"parul?
Ce sa folosesc ca sa imi,, recapat stralucirea" pe care am avut-o înainte? Dar si sfaturi pentru a-mi sta parul întins pe o perioadă mai îndelungată?
Multumesc!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Nu ai ce sa faci la părul ars sau deteriorat decât să l tai.
Tot ce trebuie sa faci e sa ti faci înainte de baie o masca de par ( eu folosesc doar ulei de cocos la varfuri nu pe tot capul si o lasi in jur de 2 3 4 ore chiar si peste noapte ) si după ce intri la baie si ti speli părul cu șampon după iti dai cu balsam si l lasi sa actioneze câteva minute si clatesti. Eu după toata operatiunea asta imi mai dau cu un ulei in părul umed si după ce se usucă. Si după mi l îndrept cu o placa regminton keratin asa se numeste ( înainte am avut tot o placa regminton dar nu făcea minuni ca asta ) si părul meu rezistă aproape o săptămânăhappy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia in care estia cum, nu se mai poate face nimic, ca parul mort sa reinvie. Singura solutie este foarfeca!
Tuns foarte-foarte scurt, eliminand parul ars.
Invatat-tes a nu mai folsoesti niciodata placa, daca vrei sa mai ai par in cap, ca placa aia nu tie de frumusete, dimpotriva, iti distruge parul.
Inca ceva: lasa-ti parul ondulat, ca multe am vrea sa-l avem natural ondulat, nu intins precum lins de vaca. Oribil este parul intins si maia les ars, aratand ca o matura stricata.

| alina2k18 a răspuns:

Daca parul e degradat o sa arate rau si daca te coafezi la salon.
Tunde ce poti si cumparati o perie rotativa de coafat.
In mai fac 1 anisor de cand nu am mai folosit placa [ mai bine de 10 ani am folosit-o ] :))
Cumparati un ser de indreptare si fa-te cu peria + pentru stralucire un luciu de par, aplicat cantitate mica.
Eu azi mi-am luat acest spray de la Nivea fara alcool https://www.notino.ro/......a-parului/
Eu nu am parul ondulat, e doar firul f gros si se aspreste/usuca si e wavy asa, umflat-explodat :)) daca nu aplic masca + serum/ulei arata naspa, nici vorba sa fie matasos si potolit cum e dupa placa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil ca cea veche se incalzea mai tare (dar asta nu e bine pentru ca se arde parul mai tare).

| Paula2018 a răspuns:

Nu ti se incalzeste destul de tare placa, sau daca poti tu seta temperatura, incearca sa o maresti si sa vezi asa rezultatele. Eu am una de la Remington cu ceva ioni, megamultumita de ea, e ideal de perfecta, am primit-o cadou dar stiu ca are un pret accesibil. Iar pentru stralucire, iti recomand uleiul de par, dupa ce l-ai intins, ramane matasos si stralucitor.