| Geanynna a întrebat:

Ce spuneti despre placa Remington 9951? eu am parul natural cret si acum il intind cu o placa Remington 1005, dar se increteste dupa mai putin de jumatate de ora sad. credeti ca o sa imi stea parul intins cu placa Remington 9951?

Răspuns Câştigător
| bbubby a răspuns:

Pai lasa l sa isi revina. da stiu cum sta... ca un cuib de pasari si vreau sa folosesc placa dar ma abtin... cu spuma si niste bigudiuri sau perie rotativa il aranjezi destul de frumos. s-a dus moda parului drept acum se poarta din nou buclele. oricum sa iti raspund la intrebare :ca sa stea drept drept iti trebuie o masca de par de la carol (Sau altele te duci la farmacie si intrebi de masti pentru un par drept) apoi iei suvita cu suvia si il indrepti apoi dai cu fixativ. bine depinde si de placa de par. acum nu stiu ca de buna e a ta dar ca sa fii sigura ca viitoarea placa nu o sa iti faca probleme du-te la coafor si intereseaza te de o placa buna ( ps. eu cand m am dus sa ma tund cand ma indreptat k placa mi a stat bezte 3 zile am inteebat o de placa si mi a zis doar ca a dat 400 lei pe ea) deci daca ai bani de aruncat caua pe net placi care indrepata prin ionizare sau cu termoprotectie si gasesti o gramada dar scumpe

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu cred ca e buna. eu am Remington s9950 si imi face parul f drept! Dar inainte de al intinde foloseste ceva produse pentru protectie termica apoi dai cu fixativ. Bafta!

| Geanynna explică (pentru Esperança):

Ma gandeam si la Remington s9950.eu folosesc inainte sa imi intind parul ser hidratant termoprotector si ser pentru varfuri despicate, iar fixativ nu prea imi place sa folosesc. ma gandeam la Remington s9951 shine therapy frizz deoarece mie nu imi sta parul intins foarte mult timp si am folosit diferite placi. oricum Mskiss!

| KellyGreen a răspuns:

Despre Remington 9951 eu am auzit ca e foarte buna. Nu am incercat'o si nu pot sa iti spun daca e sau nu buna. Eu folosesc placile astea 2, mie imi plac foarte mult deoarece nu ard parul si te faci foarte repede cu ele. Parul e foarte bine facut si drept si ondulat: http://www.emag.ro/......ri--pS6500
http://www.emag.ro/......ri--pS2044
Dar am auzit ca si placa asta e foarte buna deoarece se poate folosii si daca ai parul ud si automat indreapta foarte bine: http://www.emag.ro/......ov--pS8002

| bbubby a răspuns:

Si sti si de ce? pentru ca nu te indrepti de prea mult timp. crede-ma ca si eu am avut (subliniez am avut) parul cret natural lung aproape de solduri si nu am apreciat mi am lua placa (tot de la Remington nu stiu exact ce nr are) si dai cu fixativ cu protectie fixativ protectie, si peste 3 ani sti cum e parul meu? ars, distrus nu mai sta cret ci doar undulat... apreciaza ce ai pentru ca o sa ajungi sa regreti. indiferent cu ce solutii i ai da el se va deteriora fi vei fi nevoita sa il tai. de ce il indrepti sa fii banala...toata lumea are parul drept dar cel cret e mult mai special.gandeste-te bine ce faci.vei ajunge intr o buna zi la ceea ce iti zic eu

| Geanynna explică (pentru bbubby):

Il intind cu placa de aproape 2 ani. dar acum am nevoie de placa pentru ca nici macar nu mai sta cret la fel ca inainte.

| bbubby a răspuns (pentru Geanynna):

Pai lasa l sa isi revina. da stiu cum sta... ca un cuib de pasari si vreau sa folosesc placa dar ma abtin... cu spuma si niste bigudiuri sau perie rotativa il aranjezi destul de frumos. s-a dus moda parului drept acum se poarta din nou buclele. oricum sa iti raspund la intrebare :ca sa stea drept drept iti trebuie o masca de par de la carol (Sau altele te duci la farmacie si intrebi de masti pentru un par drept) apoi iei suvita cu suvia si il indrepti apoi dai cu fixativ. bine depinde si de placa de par. acum nu stiu ca de buna e a ta dar ca sa fii sigura ca viitoarea placa nu o sa iti faca probleme du-te la coafor si intereseaza te de o placa buna ( ps. eu cand m am dus sa ma tund cand ma indreptat k placa mi a stat bezte 3 zile am inteebat o de placa si mi a zis doar ca a dat 400 lei pe ea) deci daca ai bani de aruncat caua pe net placi care indrepata prin ionizare sau cu termoprotectie si gasesti o gramada dar scumpe