| Katherine20 a întrebat:

Intrebare pentru fete:Ce fel de machiaj folositi la scoala? Dar coafuri? big grin

11 răspunsuri:
| dianaandra1467 a răspuns:

Nu folosesc machiaj la școală, mi se pare o lipsă de respect pentru profi/profe; d. Păi, părul mi-l prind în coadă, sau mi-l împletesc și mi-l prind în coc, mai multe.
Succes

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu folosesc machiaj deloc.
Am părul foarte lung şi asta mă cam obligă să încerc să-l prind astfel încât să nu deranjeze pe nimeni, inclusiv pe mine.

| fadnox a răspuns:

Nu ma machiez mai niciodata, parul il tin cel mai des legat, prefer sa-l impletesc

| Almássy a răspuns:

Nu prea ma machiez la scoala.parul coada prinsa sus,impletit spic, impletituri, funda sus, coc, incretit etc

| DaveMustaine a răspuns:

Pentru a fi draguta nu trebuie sa folosesti cantitati mari de produse cosmetice. Profesoara mea de educatie antreprenoriala ne spune mereu ca un luciu de buze discret, putin rimel si un parfum care te defineste sunt suficiente pentru a face impresie buna. Sfat:Fii cat mai naturala!

| nutzic a răspuns:

Nu prea ma machiez la scoala, ci doar cu rimel si tus gel, fara rujuri sa nu ies in evidenta! Iar coafuri, ceva cit mai lejer. uite aici:
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/......2581_n.jpg

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/......8565_n.jpg

cam asta e, papa! sper ca ti-am dat mici sfaturi;););)

| assi a răspuns:

Ca machiaj folosesc fond de ten,corector unde am nevoie,pudra,putina pudra bronzanta (asta daca ai de cand sa o aplici in cantitati mici daca nu nu iti recomand), fard pentru sparancene, creion si uneori farduri in tonuri de mari crem *culori neutre), rimel, si un ruj natural sau strugurel

| ValentySHINee a răspuns:

Ca de obicei machiaje(doar tuj sgi ruj pe buze...iar coafuri diverse, foarte frumoase si cool)

| BloodyThoughts a răspuns:

Eu folosesc la scoală urmatoarele produse:
Un BB Cream de la Nivea.
Un concelear.
Puţin blush nu foarte pigmentat.
Şi foarte puţin rimel.
Şi cam atât.
În materie de coafuri port părul prins in coc, desfăcut, coadă impletită intr-o parte...depinde de starea mea din acea zii.
Sper ca te-am ajutat cât de cât.
Pa pa!

| Crispor a răspuns:

Fii tu insati fii naturala. nu trebuie sa te machezi.

| MikkaElla454 a răspuns:

Pai, la scoala nu prea ma machiez. Insa ma dau cu fond de ten, rimel si rar ma dau cu fard culoarea pielii (putin mai inchis sau deschis). si cam atat + creion de ochii. Si coafuri. nu prea sofisticate, ori imi fac un mot, ori las parul desprins, sau il impletesc intr-o parte. Cat mai simplu big grin.
Te pup!