| ScapaMaDeEa a întrebat:

Iubitul meu este plecat pentru o luna in strainatate si plang intr-una. Nu inteleg ce e cu mine suntem de 4 ani impreuna, a mai fost plecat si nu m-am consumat atat. Acum imi e atat de dor de el incat abia adorm. Nu pot decat sa ma rog la Dumnezeu sa am o clipa de liniste, nu inteleg CE E CU MINE?crying

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ai acumulat stres(e posibil sa contribuie si hormonii un pic la asta), fara a observa neaparat lucrul asta, din mai multe surse, iar acum esti coplesita de toate astea si faptul ca iubitul tau a plecat a fost doar factorul declansator. Sfatul meu e sa plangi cat ai de plans, pentru ca te descarci. De asemenea, du-te si alearga, asculta muzica, fa sport, plimba-te, fa orice activitate care consuma energie, pentru ca te ajuta. Cand iubitul tau va veni inapoi, tu vei fi ok si echilibrata dpdv sufleteste.
Ai sa vezi ca totul va fi bine, toti avem perioade din astea din cand in cand. Important e sa reusesti sa te descarci, sa scoti starea aceea de rau din tine, asadar comporta-te exact cum simti si nu incerca sa-ti reprimi plansul.
Ai sa vezi ca in curand ai sa-ti revii! Mult noroc! happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca ai vreo presimtire atunci lacrimie sunt justificate. daca doar plangi de dor atunci e bine.asculta muzica, iesi cu prietenii, fa ceva care sa te detaseze putin de el

Răspuns utilizator avertizat
| Oanarry a răspuns:

Probabil treci printr-o perioada mai sensibila...o fi ceva si cu hormonii.

| Youkillme a răspuns:

Incearca sa nu te gindesti la clipele fericite petrcute cu el, cred ca asa si faci...mai bine petrceti timpul cu prietenii te vei simti bine si vei uita!

| ionut2424 a răspuns:

Iubireaaa.sau gandu ca isi gaseste pe altcineva acolo.

| ScapaMaDeEa explică (pentru ionut2424):

Bineinteles ca iubirea! La noi este incredere maxima si niciodata nu mi-a facut nici o faza cu alta! De 4 ani de cand suntem impreuna nu a gresit NICIODATA! Decat eu ma mai comportam aiurea cand eram mai mica, si il suparam. In rest a fost numai lapte si miere. love struck

| blondaa15 a răspuns:

Prietenii te scapa de orice! crede.ma! stiu din propria experienta. dupa ce m.am despartit de prietenul meu, cand eram singura numai la el ma gandeam.dar cand eram cu prietenii mei era altceva.ma scoteau din acea stare proasta.happysper sa treci pestehappyai grija de tine

| ScapaMaDeEa explică (pentru blondaa15):

Prieteni? Ha! Poate amici! Singurul meu prieten este EL, restul' sunt decat de distractie, prietenii mei sunt si ai lui si invers. Nu vreau sa aud de ei! sad

Răspuns utilizator avertizat
| Impresiicapedorobanti a răspuns:

Delirezi.