| Dollicious a întrebat:

La scoala o sa trebuiasca sa purtam in fiecare zi sacou rosu, iar eu am mai multe haine de culoare roz.Chiar daca rosu si roz nu prea merg, cum le-as putea combina sa mearga?

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Depinde ce fel de roz. Daca e unul nu asa strident, un roz pal, eu zic ca merge cat de cat cu sacoul rosu. Daca ai roz strident de te dor ochii doar uitandu-te la el atunci nu prea ai cum sa il asortezi.

3 răspunsuri:
| eatpraylove a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci... rosu cu roz nu merge de loc

| Kasia a răspuns:

Iata care sunt combinatiile cromatice permise in moda:

Rosu

Este o culoare energica, pasionala, care se remarca imediat. Preferata de designeri, indiferent de sezon, aceasta culoare trebuie purtata cu atentie, pentru ca nu poate insoti orice nuanta. In general se recomanda combinatiile de rosu si culori inchise, chiar daca unele dintre ele sunt calde: maro, caramiziu, roz inchis. Rosul se inrudeste cu violetul si oranjul, asa incat aceste combinatii sunt permise. Verdele reprezinta de asemenea un "compliment" pentru rosu, atat timp cat nuantele alese sunt inchise, compacte, verdele avand tenta de khaki.

Concluzie: Rosu merge cu roz.:*

| ruxiionita a răspuns:

Eu zic, si zic bine, cea mai buna varianta este sa te duci la cumparaturi.