| bycu a întrebat:

m-am gandit sa devin reprezentant yves rocher pentru ca am cativa clienti care mi-ar putea oferi un profit prin cumparaturile lor. Am cautat pe net dar nu am gasit nimic concret. Am comandat un catalog gratuit si astept sa vad daca ajunge. Mi-am facut cont pe site dar vreau sa stiu cum devin reprezentant... adica ceva concret nu prin contul ala de pe site. Stiu ca trebuie sa sun la un numar de telefon si as mai vrea sa stiu si discounturile in functie de comanda. Multumesc! dau FUNDA!

8 răspunsuri:
| MascaDeCatifea a răspuns:

Hei! eu sunt reprezentant yver rocher; daca vrei iti pot lasa numarul de telefon la care sa suni; odata ce trimiti o comanda (telefonic sau prin posta) devii reprezentant; in catalogul care l-ai comandat vei avea 1 sau 2 bonuri de comanda; discounturi nu ai dar beneficiezi, la o anumita suma de bani, de niste produse, unele la alegere altele nu.

| Nicoleta_Dogaru_1994 a răspuns (pentru MascaDeCatifea):

Hei buna si eu vreau sa devin reprezentant Yves Rocher astept sa imi spui ce pasi trebuie sa urmez...

| orientalmed a răspuns (pentru Nicoleta_Dogaru_1994):

Sistemul Yves Rocher s-a updatat.
Acum, pentru a fi reprezentant Yves Rocher se poate face inscrierea DOAR ca membru in Clubul Yves Rocher. Inscrierea se face pe http://www.ClubYR.ro Esti inscris/ inscrisa in maximum 2 ore, ti se va asocia un ID de club si de reprezentant Yves Rocher, vei primi un username si o parola. Procesul este foarte simplu, fara obligatii, doar cu beneficii, reduceri si premii la comenzi. Eu asa m-am inscris si am primit apoi si consiliere la comenzi si in activitatea ulterioara ca reprezentant.

| MascaDeCatifea a răspuns:

Heeii! scuze ca ti-am raspuns asa greu, eu nu am mai intrat pe site si nu-ti pot trimite mesaj... straight face
faza e urmatoarea, te pot recomanda ca "prietena mea"
daca ai comanda peste 100RON si imi dai datele tale, s-a facut happy

| VioVuVu a răspuns (pentru MascaDeCatifea):

Buna as vrea si eu sa devin reprezentant. uite idul meu. qfinnetiq@yahoo.com

| orientalmed a răspuns:

Inscrierea pe situl lor DIRECT este foarte seaca si te distribuie automat undeva prin tara intr-o retea aleeatorie.
Solutia cea mai umana este inscrierea printr-un lider ( o persoana adica care deja lucreaza cu ei si are rezultate ) care o sa te contacteze si cu care pot pastra legatura in legatura cu orice problema legata de comenzi, premii si noi membri daca vrei sa faci si afacere din asta.
Uite linkul meu de reprezentant:
https://goo.gl/forms/CgRuh3ZLdF7rLUWE2 Procesez inscrierea si te sun in cateva ore. Apoi tinem legatura pentru orice discutie lagata de ei ...telefonic si email oricand!

| orientalmed a răspuns:

Un raspuns general pentru ca vad ca se intreaba.
Din 2017 ca sa devii reprezentant Yves Rocher trebuie sa devii membru in Clubul lor.
Se completeaza online o cerere pe http://www.ClubYR.ro si gata. In cateva ore ti se da un ID de reprezentant cu un username si o parola pentru logarea pe situl yves rocher. Cam asta e tot. Se asigura si consiliere telefonica la plasare de comenzi sau pentru activitate mai sustinuta ca reprezentant. Nu este nici o obligatie la inscriere. Sunt doar beneficii si discount uri

| Elsker_Danna_1995 a răspuns:

Buna! Mias dori si eu sa devin reprezentant yves rocher si nu reusesc. Am tot intrebat dar nimeni nu ma ajuta. Am vazutesajul tau si mama gandit k ma poti ajuta...ms mult!