| buburuza12 a întrebat:

m-am vopsit cu henna acum 2 luni roscat. si s-a mai dus la apa. pe net nu am gasit raspunsuri chiar clare ...sau parerile erau impartite. sunt curioasa daca mai prinde o decolorare (pentru a ma face un blond miere) sau. o vopsea mai deschisa macar.? avand in vedere ca am aplicat henna acum 2 luni. multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

O vopsea mai deschisa nu prinde de niciun fel, nici chiar decolorarea nu se va face chiar uniform(şi degradează şi părul), mai indicată ar fi o vopsea apropiată de nuanţa roşcat, sau puţin mai închisă, aici rezultatele vor fi pozitive.