| AutumnDay a întrebat:

M-ati putea ajuta, va rog, cu informatii concrete despre marimile la Mohito? Nu am mai cumparat de la ei, vreau sa imi comand ceva de pe site si sa nu am surprize ca marimile nu corespund tabelului. Stim cu totii ca sunt branduri la care marimile nu corespund deloc.
Mi-ar fi de ajutor daca as primi cateva pareri despre marimi din propria voastra experienta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mie mi se par ca sunt ca alea de la Bershka, Stradivarius etc. Oricum la fiecare articol de pe site ar trebui sa găsești tabelul cu mărimi, te măsori și vezi exact ce mărime ti se potrivește.

| AutumnDay explică (pentru Bondarel99):

Hei, albinutza, multumesc pentru. raspuns. Eu de la Beshka si Stradivarius imi iau cu o marime mai mare. In general port S, de la ei am nevoie de M si uneori chiar M imi e putin fix.
Sunt indecisa tocmai pentru ca cineva mi-a spus ca trebuiesc luate marimile cu 1-2 numere mai mici, deci daca port S sa iau 34 sau chiar 32 happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru AutumnDay):

Nici chiar, dupa aia o sa iti fie prea mici si nu o sa ai ce sa faci cu ele. Si eu de la Bershka imi luam geci cu un nr mai mare pentru ca la astfel de articole sunt intentionat marimi mai mici, dar la blugi, tricouri, camasi zic sa nu risti cu Mohito.