| Andreea_Maria_1993 a întrebat:

Mă adresez în special fetelor.
Cum pot scăpa de iritațiile din zona intimă de după epilare? Sau cum le pot preveni?
Orice metodă aş folosi, ceară sau lamă de ras, mă irit foarte tare.

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Lasa-ti cremele, lotiunile dupa epilat. Folositi apa termala. Racoreste pielea si te simti fresh.

| octav005 a răspuns:

Incearca o lama profesionala de calitate.
iti recomand gillete fusion proglide.
acest aparat dispune de rezerva cu 5 lame. DECI taie mai mult par dintr-o singura taiere. O rezerva de tine si de 10 ori. este mai scump, dar isi merita banii. Vezi ca exista si pentru femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzile de ceara au si plicuri cu servetele speciale dupa epilare.
dar tot mai buna e crema de galbenele.

| Andreeaa26 a răspuns:

Incearca o crema depilatoare, eu folosesc de la veet, ai frija cand te dai cu ea sa nu ai accidente neplacute, dupa doar o speli sau o iei usor cu o spatula(vine incorporata ci crema) dupa te poti da cu un ulei(calmeaza mai bine decat o crema) poti folosi din plafar ulei cu extract de musetel. Cu lama te vei irita de 1000 de ori mai mult indiferent cum e.

| Simi31 a răspuns:

Poti incerca pudra de talc pentru bebelusi. Sper ca te am ajutat