| NaomyTommy a întrebat:

Mă bare gândul sa îmi fac câteva șuvițe albastre sau mov. Nu vreau sa cumpăr vopsea de par pt câteva șuvițe, cu ce pot sa îmi colorez parul menționez ca nu m-am vopsit niciodată happy

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu te mai informa atâta pe net, căci mai mult pierzi vremea și rezultatul nu va fi deloc cel așteptat. Du-te la salon, acolo va ieși super și exact nuanța pe care o vrei, ba chiar te va ține mult mai mult decât cu alte prostii și vopsele de proastă calitate de la ABC! Dacă vrei să arăți ca și un pudel care a fost vopsit de un copil de grădiniță, spor la treabă la tine în baie!

21 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Mai bine nu iti distruge parul.Moda asta cu suvitele mov verzi albastre roz se va duce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu albastru de metil.

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Da dar am înțeles k se face verde după un timp sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

da, nici eu nu recomand, o să faci tot ce atingi albastru laughing oricum, după câteva spălări se ia. poți să-ți cumperi spray-uri de păr, sunt ieftine.

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Și spray-ul se ia pe haine am incercât

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

oricum, cea mai bună metodă rămâne vopseaua.

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Se pare ca da sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

dacă ai de gând să te vopsești, îți recomand vopseaua de la L'Oreal Paris Casting Crème Gloss, e fără amoniac.

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

O sa mă gândesc bine pana arunci mă mai informez de pe net, k nu vrevreau sa îmi stric parul

| LenoreVoldaren a răspuns:

Dacă nu te-ai vopsit niciodată și părul tău e deschis la culoare, îți poți face șuvițe cu ajutorul hârtiei creponate, dar se va duce după 2-3 spălări. Am încercat eu doar așa, foarte puțin, să văd cum iese, cu hârtie albastră pe părul meu blond (decolorat) de la vârfuri. Înainte de prima spălare arăta foarte bine, dar după mai multe spălări se decolora mai mult și se făcea un verde deschis de tot, până a dispărut. Deci, dacă ai părul șaten, nu se va vedea absolut nimic, știu din proprie experiență.
Sfatul meu e să te faci la salon, unde vei plăti în jur de 50 de lei, dar ți le face bine și te vor ține mult mai mult. Mai ales, dacă ai părul închis, va trebui să-ți decoloreze mai întâi șuvițele și apoi să aplice culoare peste ele. Procesul de decolorare e foarte complicat și riscant, sub nicio formă să nu faci acasă! Poți să-ți distrugi părul complet! Fă-te la salon și nu te zgârci la bani, dacă nu vrei să ai o mătură în cap, în loc de păr.
Succes!

| NaomyTommy explică (pentru LenoreVoldaren):

Voi încerca metoda ta cu hartia creponata, Mulțumesc tuturor pentru mesaje

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Buna. Daca o sa te vopsesti singura sigur va fi un esec total, mai ales daca nu ai mai facut asta inainte. Te poti duce la un salon si costa in jur de 60-70 lei dar va iesi frumos.
Bafta!

| NaomyTommy explică:

Nu contează. ..cu ce se poate colora?

| Andamibmib a răspuns:

Cu hartie creponata sau creta https://www.youtube.com/watch?v=yFKe2ViVi-M saaaau..cu un nuantator

| elena8952 a răspuns:

Buna daca nu vrei sa ti colorezi parul cu vopsea poti sati cumperi extensii!

| LiveDead a răspuns:

Buna! Ai putea incerca sa iti vopsesti parul cu hartie creponata sau cu (,) creta pastel. Apropo, daca nu esti blonda, atunci e musai sa iti umezesti parul, altfel nu merge.

| PlacintaCuMere a răspuns:

Salut.
Albastru de metilen
La farmacie este pana in 5 lei.Pui cateva picaturi de albastru si apa apa cat vrei intr-un bol. Dupa, iti bagi varfurile in bolul cu pricina si astepti sa se usuce.Arata foarte bine, iti spun din propria experienta.Depinde si ce culoare are parul tau. Incearca ^^
Succes.

| DeeaLamacorn a răspuns:

Hei! Poti colora cu pastel albastru! Este foarte usor si se vede foarte bine! Eu am parul saten si am incercat cu pastel indigo si se vedea ca si cum as fii fost vopsita! Uite aici un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=5ly4GhDia4k
La inceput vei avea senzatia ca nu va iesi calumea dar odata ce il usuci si il fixezi cu placa de par sau cu fixativ vei avea un super rezultat. Tine decat o zi si se sterge cu servetel umed! Sper ca ti.am fost de ajutor! :-*

| NaomyTommy explică (pentru DeeaLamacorn):

Nu se ia pe haine?

| DeeaLamacorn a răspuns (pentru NaomyTommy):

Depinde ....Eu am avut tot bretonul facut cu pastel si tinand cont ca eu imi aranjez bretonul din minut in minut ca sa stea, praful acela cadea dar nu vedeam culoare pe haine(eu port haine negre in general)...deci nu stiu ce sa zic..presupun ca nu.

| NaomyTommy explică (pentru DeeaLamacorn):

Mnu știu ce sa zic...

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru NaomyTommy):

Nu te mai informa atâta pe net, căci mai mult pierzi vremea și rezultatul nu va fi deloc cel așteptat. Du-te la salon, acolo va ieși super și exact nuanța pe care o vrei, ba chiar te va ține mult mai mult decât cu alte prostii și vopsele de proastă calitate de la ABC! Dacă vrei să arăți ca și un pudel care a fost vopsit de un copil de grădiniță, spor la treabă la tine în baie!