| anonim_4396 a întrebat:

M-am vopsit acum cateva zile saten inchis cu suvite rosii, mi-a iesit super, problema e ca dupa 2 spalari suvitele s-au decolorat, au devenit portocalii si nu imi place.cu ce sa le colorez din nou fara sa imi degradez mai rau parul? ca deja e distrus si nu vreau nici sa imi afecteze culoarea de fond.

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa apelezi la un stylist la un salon, acolo cu perspicacitate iti vor face suvitele la loc cum au fost si nu iti va afecta culoarea de baza.Bafta multa.

21 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Inseama ca nu ai folosit o vopsea prea buna. Ca sa-ti faci singura iar suvite e cumplit de greu. oricum o vopsea din gama Garnier sau L'oreal ar rezolva problema

| ankyann a răspuns:

Cumpara un sampon Silver Reflex de la Kallos cu care te clatesti. Suvitele devin mai inchise(nu portocalii).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mare chin cu vopsitul parului. Ce bine de noi ca nu ne terorizeaza problema asta laughing Eu imi trag sapca peste ochi, urc pe cursiera si devin invizibil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste un nuantator.
Nu afecteaza firul de parwinking.
Dar culoarea se dulce in cateva luni.
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si unele balsamuri se pot folosii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune o fotografie cu tine sa te vedem mai bine, asa sfaturile noastre iti vor fi mai de folos. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu_o_mare_enigma, eu as pune o poza dar invatati-ma si pe mine cum sa o modific, am incercat de mai multe ori si nu reusesc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trimite-mi-o pe mes si ti-o modific eu. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daniela si mlm, dar eu am fost la un salon, acolo m-am facut la par, m-au vopsit cu l`oreal dar nu stiu din ce cauza mi s-au facut praf suvitele.cand am iesit de la salon eram super incantata de culori, chiar imi iesise un rosu frumos ca mi-a decolorat suvitele pana la un blond aproape alb si rosul ala a prins foarte bine. dar sunt la a 2-a spalare si mi-a ramas o culoare turbata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro, te minunezi de problemele noastre, a femeilor, asa-i? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu_o_mare_enigma, iti trimit mai pe seara, ies la o cafea cu fetele si le rog sa imi faca si mie o poza cu freza asta de 2 lei, ca nu am niciuna.si apoi ti-o trimit. poate reusesti sa o modifici de tot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nekane-astept, distractie placuta la ''cafea''. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu_o_mare_enigma. daca vrei sa stii chiar mergem la cafea, da? o cafea cu coniac, da? asa ca nu mai face misto, da? ca daca o sa mai fiu in stare iti trimit si poza, da?laughing laughingDoamne, sa afle barbata-miu la ce cafea ma duc eu cu fetele cred ca imi aranjeaza el parul de tot! laughingnoroc ca nu vine acasa diseara!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nekane-eu zic sa faci fotografia inainte sa afle sotul la ce cafea mergi, nu de alta, insa imi vei da mie mai mult de lucru sa o retusez. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nekane intotdeanua ma minunez laughing
Poza deschide-o in paint brush si acolo in meniu alegi IMAGE. Din image alegi STRETCH/SKEW si poti modifica dimensiunea pozei. Pui in procente 50% si salvezi. Vezi daca e prea mare mai reduci. Te descurci tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bro-de cand te bagi peste mine? lasa fata sa-mi trimita poza sa i-o modific.
@nekane-nu-l asculta pe bro, lasa ca-ti modific eu poza.trimite-mi-o pe mes diseara. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Enigma o modifici si tu pe urmatoarea rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu nuantator rosu aprins pentru si eu am la fel si le colorez cu nuantator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor is disperatabig grincryingcrying. va rog am nevoie urgenta de sfaturi da vreau sa ma adresez celor care sunt in cauza sau stiu despre ce e vorba. M-am decolorat numai suvite, dar mi-a iesit un portocaliu si acum mi-am luat o vopsea de la garnier blond cenusiu 9. 1 da nu vreau sa imi iasa chiar asa si stiu ca nu o sa imi iasa asa(niciodata nu iese ce arta pe cutie si vorbesc din experienta). vreau doar sa scap de portocaliu si ma gandeam ca un blond cenusiu poate ar ameliora culoarea asta. vreau sa scap de portocaliu. stiti voi cum? exclud varianta decoloratului din nou nu vreau sa-mi distrug parul. iar de vopsit ma voi vopsi doar peste 3 saptamani. ca noroc ca am parul bogat, se regenereaza repede si are de unde cadea, iar firul este gros. fosta mea culoare naturala era castaniu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti o vopsea de nuanta blond deschis artic palete de lux, si le vopsesti doar pe ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am suvite roscate spre mov de la loreal facute acum 3 luni si nu s-au decolorat deloc aproape...chiar as vrea sa scap de ele. m-am plictisit.iti recomand acea vopsea de la loreal sa le colorezi din nou!